Cross.bg | 17.06.2024 15:01:01 | 43

Страхотен старт за Румъния на UEFA EURO 2024 след убедителен успех над Украйна

Отборът на Румъния започна по фантастичен начин участието си на UEFA EURO 2024, след като в първия мач от Група Е победиха с 3:0 Украйна. Срещата се игра в Мюнхен. Попаденията за успеха реализираха Николае Станчу, Разван Марин и Денис Драгшу. Другият мач от групата между Белгия и Словакия започва в 19:00 часа и ще се излъчва на живо с картина по DIEMA, DIEMA SPORT3 и в Gong.bg. Украинците започнаха срещата много по-активно. Противно на очакванията румънците стигнаха до попадение първи. Отборът на Серхий Ребров опита да разиграва топката близо до вратата си, стражът Андрий Лунин не успя да се справи добре с върната към него топка, пусна я към Денис Ман, който притисна защитник, Николае Станчу получи топката и с мощен удар от границата на наказателното поле откри за 1:0. Мачът стана двуостър, като в 39-ата минута Николае Станчу стреля от дистанция, топката се отби в гредата и спаси Андрий Лунин и Украйна от второ попадение. В крайна сметка феновете на Румъния ликуваха за втори път. В 53-ата минута Разван Марин успя да се ориентира много добре и бързо стигна до отскочила топка. Играчът на Емполи стреля отдалеч, много мощно, за да прати топката във вратата за 2:0. Само 5 минути още бяха необходими на румънците за класическия резултат. След заучено разиграване след корнер, топката достигна до Денис Драгуш, който завърши отблизо с прецизен удар за 3:0. Втора асистенция за Денис Ман в срещата