Люис Хамилтън най-бърз в първия тренировъчен ден преди Гран при на Испания
Люис Хамилтън от Мерцедес завърши първия тренировъчен ден на Формула 1 преди Гран при на Испания с най-доброто време, записано в следобедната сесия. Зад постижението на британеца останаха Карлос Сайнс от Ферари и Ландо Норис от Макларън, информира БТА.
Норис бе най-бърз в първата свободна тренировка малко по-рано, но в чарта имаше бързо разместване, след като Ферари, Мерцедес и Алпин оставиха гумата с мека смес за втората сесия.
Тя започна с медиум за по-голямата част от пилотите. Тренировката мина с проблеми за болида на Макс Ферстапен в завоите, което не позволи на нидерландския пилот на Ред Бул да запише по-добро време от петото. В началото най-добрата обиколка бе за втория Мерцедес на Джордж Ръсъл, който записа 1:14.089 минути с медиум гумите.
Постижението на Ръсъл обаче не издържа при появата на гумите с мека смес. Сайнс бе първият с най-добра обиколка пред родните фенове, преди Хамилтън да заеме първата позиция с предимство от две стотни.
Обиколката за 1:13.264 минути остана най-добра до самия край. Сайнс остана зад седемкратния световен шампион с 0.022 секунди пасив, а Норис завърши деня с 0.055 от зададеното темпо. Пиер Гасли пък класира болида на Алпин на четвърто място пред Ферстапен.
Прочети цялата публикация




Верстапен даде най-добро време във втората тренировка в Мексико
Макс Ферстапен спечели квалификацията за Гран при на САЩ
"Хубавата жена" Джулия Робъртс навършва 58 г. днес
Ландо Норис спечели в Мексико и отново е лидер във Формула 1 ВИДЕО
Льоклер смята, че победата в Мексико би означавала много за Ферари
Ландо Норис спечели третата свободна тренировка в Мексико
Верстапен безапелационен в Остин – Ред Бул отново диктува темпото
Оскар Пиастри с впечатляваща скорост във втората свободна тренировка за Гран при на Сингапур
Алекс Де Минор и Бен Шелтън се класираха за финалния турнир на АТР в Торино
Китодар Тодоров призна: "Първите 4 жени в живота ми бяха проститутки."
Пентагонът ограничи транссексуалните военни да оспорват уволнението и да продължат службата си
Премиерът на Аржентина подаде оставка, негов приемник става говорителят на президента Милей
Китай възобновява доставките за САЩ на чипове от базираната в страната нидерландска компания Nexperia
Германски генерал пред Die Welt: Тръмп се обърка - тестването на "Буревестник" не е ядрен опит
Руснаците хакнаха базите данни на най-големите отбранителни предприятия в Украйна
Politico: Украинската опозиция планира да обвини Зеленски в подкопаване на сигурността на страната
Спрялото правителство в САЩ оставя 42 милиона американци без купони за храна
1 ноември 1922 г.: Абдикира последният султан на Османската империя
От догодина: Вкарват и денталните прегледи в системата "еЗдраве"
Миланов се появи за Динамо Букурещ и страхотният обрат срещу ЧФР Клуж бе факт