Fakti.bg | 26.06.2024 21:02:49 | 40

Турция излъга 10 чехи и продължава напред в Евро 2024

Спопадение дълбоко в добавеното време Турция официализира продължаването си на Евро 2024 при успех с 2:1 срещу Чехия. Успехът на турците на практика затвърди отпадането на чехите от надпреварата, след като те финишираха последни в група F.

В този двубой те играха над 70 минути с човек по-малко срещу турците, тъй като Антонин Барак беше изгонен след два бързи жълти картона. След края на срещата и появилият се като резрева Томаш Хори също беше изгонен заради разправии с турски футболисти в средата на терена.

И трите попадения в северна Германия паднаха през второто полувреме, като в 51-ата минута Хакан Чалханоглу поведе „лунните-звезди“ напред с великолепен шут по диагонала, но четвърт час по-късно напорът на чехите даде резултат и Томаш Соучек изравни.

Въпреки че играха с човек по-малко, чехите опитаха да притиснат максимално своя съперник, но в крайна сметка не стигнаха до втори гол, което се случи за турците, след като Дженк Тосун в 94-ата донесе трите точки за отбора, воден от Винченцо Монтела. На осминафиналите на 2-и юни в Лайпциг турците ще спорят с Австрия за място на 1/4-финалите на континенталната надпревара.