Виктория Томова не успя да се класира за финала на турнира в Германия
Виктория Томова не успя да се класира за финала на турнира на трева в Бад Хомбург (Германия) с награден фонд над 802 хиляди евро.
Първата ракета на България отстъпи с 0:6, 6:7(8) от №49 в световната ранглиста Дона Векич от Хърватия. Срещата продължи 101 минути.
Българката игра късно вчера инфарктен четвърфинал срещу рускинята Анна Блинкова от Русия. Вики спаси пет мачбола и победи с 2:6, 6:1, 7:6(9) в мач продължил 2 часа и 14 минути. Векич пък спечели без игра на четвъртфиналитe.
Томова успя да обърне резултата във втория сет от 2:4 до 5:4, а след това се стигна до тайбрек. В него българката поведе с 4-2 точки, но допусна обрат за 4-5. Вики спаси мачбол при 5-6 точки, но загуби с 6-8.
Преди днешната среща Томова постигна четири поредни победи на турнира.
С блестящото си представяне на турнира Вики ще запише ново рекордно класиране в световната ранглиста за жени. Българката има вече 1223 точки и ще бъде №48 в началото на следващата седмица.
Виктория Томова пък ще играе в първия кръг на Уимбълдън срещу №40 в света Синю Уан от Китай. През тази година Томова има две драматични загуби от Уан в по три сета. Българката загуби от Уан във втория на Откритото първенство на Франция по тенис с 5:7, 7:5, 1:6, а преди това пропусна десет мачбола и загуби със 7:5, 5:7, 4:6 на турнира в Мадрид. При победа Вики може да играе във втория кръг срещу петата поставена Джесика Пегула.
Прочети цялата публикация



Полякинята Мая Хвалинска ще играе на финала на "Ролан Гарос"
Големият финал в Шампионска лига: ПСЖ или Арсенал ще ликува с трофея
Александър Василев се класира за четвъртфиналите в Куршумлийска баня
Кристъл Палас спечели турнира Лига на конференциите за сезон 2025/2026
БНТ ще излъчи всички 104 мача от ФИФА световно първенство по футбол 2026
Виктория Томова преодоля първото препятствие в квалификациите на "Ролан Гарос"
Световната преса за победата на DARA на Евровизия: Историческо завръщане, изненадваща победа; хит!
Илиян Радулов с десета поредна победа
Александър Василев спечели българския четвъртфинал в Сърбия
Яник Синер подобри "Мастърс" рекорд на Новак Джокович
Мощна волтова дъга удари работник на жп гара край Бургас
ЕС забранява еднократните пакетчета с кетчуп и майонеза в заведенията
Фалстарт на делото за побоя над директора на русенската полиция
На заседание в "Пирогов": Съдът остави единия шофьор от "Челопешко шосе" в ареста
В България са отчетени над 100 смъртни случая за година след употреба на фентанил
Съдът не откри доказателства за гонка на "Челопешко шосе", но остави единия шофьор под стража
Седмични новини за маркетинг и реклама (9 юни)
Родени на 9 юни: Невероятният живот на братята-царе Фьодор III и Петър I, които променят Русия