Левски разгроми Септември в контрола
Асими Фадига вкара гол и направи две асистенции в рамките на едно полувреме, а Левски се наложи с 5:0 срещу Септември в контролна среща по футбол, изиграна на стадион "Георги Аспарухов" в София, предаде БТА.
Левски поведе в деветата минута с попадение на Фадига. Марин Петков изпрати мощен далечен удар и той бе отразен от Димитър Шейтанов, но дебютантът Александър Колев се пребори за топката и тя остана във владение на "сините". Фадига получи подаване на границата на наказателното поле от Петков, преодоля бранител на Септември и се разписа с мощен диагонален удар.
Майкон вкара втория гол в 14-ата минута с нов красив диагонален шут. "Сините" разиграха пред наказателното поле на Септември и Фадига подаде на непокрития бразилец, който изпрати прецизен удар в долния ляв ъгъл на вратата.
Левски завърши първото полувреме с три гола преднина, а Асими Фадига участва във всеки един от тях. Французинът получи подаване до аутлинията в добавеното време и овладя майсторски, след което върна топката към Марин Петков. Юношата на "сините" бе точен срещу резервния страж на Септември и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 3:0 за домакините.
Левски започна и второто полувреме с гол. В 52-та минута Фабио Лима получи по лявото крило и моментално центрира, а Преслав Бачев засече подаването и изпрати топката във вратата на Септември за 4:0. Шест минути по-късно се разписа и Евертон с шут извън границата на наказателното поле, с което бе оформено и крайното 5:0 за "сините".
Левски все още е далеч от това, което старши треньорът Станислав Генчев иска да вижда от тактическа гледна точка. Това заяви наставникът на "сините" след категоричната победа с 5:0 срещу Септември в контрола. "От резултата съм много доволен, но в играта има какво да изчистваме. Истината е, че очаквах да се представим по-добре чисто тактически, въпреки старанието на футболистите. Доста далеч сме от това, което искам да виждам", заяви той в интервю за Левски ТВ.
"И миналия път казах, че всеки мач трябва да бъдем по-добри. Сега има напредък в отбелязването на головете, но имаше доста пропуски и доста атаки, които можехме да развием по-добре. Хареса ми старанието на играчите, защото всички покриха избяганите километри, които поставихме за цел. Това е важно и ще им бъде от помощ.
"В следващите контроли ще има повече игрово време за някои футболисти и по-малко за други. Всеки ще получи шанс, но имаме играчи, които трябва все повече да се доближават до 90 минути".
Левски - Септември - 5:0 (3:0)
голмайстори: 1:0 Асими Фадига 9, 2:0 Майкон 14, 3:0 Марин Петков 45+3, 4:0 Преслав Бачев 52, 5:0 Евертон 58
стадион: "Георги Аспарухов"
състав на Левски: Пламен Андреев, Борислав Рупанов, Виктор Любенов, Цунами, Патрик-Габриел Галчев, Карлос Охене, Асими Фадига, Марин Петков, Майкон, Евертон Бала и Александър Колев (Иван Андонов, Келиан ван дер Каап, Фабио Лима, Александър Божилов, Преслав Бачев, Кристиян Йовов, Асен Чандъров, Алдаир, Патрик Мислович, Дейвид Михалев, Антоан Стоянов, Александър Божилов). състав на Септември: Димитър Шейтанов, Бен Азис, Мартин Христов, Дино Томаш, Николай Дросев, Виктор Очай, Мартин Моран, Виктор Тейстер, Жан-Пиер да Силва, Ивайло Михайлов и Фаустус Степановичюс (Ивайло Илиев, Валентин Доцев, Страхиня Керкез, Петър Миленев).
Прочети цялата публикация



Програма за поредния кръг в Първа лига
БФС отлага лицензите на Дунав Русе и Септември, Локомотив Пловдив и Арда с условно разрешение за евротурнирите
Пирин (Разлог) приема ФК Банско в регионалното дерби на Трета лига
Борислава Иванова с три титли от Държавното първенство по спортна аеробика
Обявиха реферите на Левски - ЦСКА 1948 и пловдивското дерби
Започва 32 кръг в Първа лига - какво предвижда програмата?
1 май 1873 г. Излиза първият брой в. „Будилник”
Флорентино Перес с ясен избор за нов треньор на Реал Мадрид
Новият собственик на Левски: Искам чрез клуба да върнем българския футбол на световно ниво
Левски победи ЦСКА и е на крачка от титлата в България
Банско отличи шампионите на СК „Юлен“ след 32 медала през сезона
Христофор Караджов, преподавател в САЩ: Целта на войната в Иран се промени много пъти
Сирия е арестувала генерал от епохата на Асад
АПИ дава над 90 млн. евро за 2.7 км от магистрала „Струма“ край Симитли, отварят офертите на 12 май
Лили Иванова събра България на една сцена: звезди дариха глас, сърце и надежда
Антон Кутев: Промяната, която всички очакват, трябва да се случи
Бургас дава старт на етап 2 на Giro d’Italia днес: Ето кога и къде може да гледате колоната
От Кунино до Карибите: Пътят на един каменоделец (ВИДЕО)
Човешкият мозък обработва реч дори когато е в безсъзнание