Свалят от екран Цветанка Ризова?
Работата на Цветанка Ризова в bTV е под сериозна заплаха. След 12 години в ефира с предаването си „Лице в лице” тя може да слезе от екран заради катастрофален рейтинг. Предаването ѝ убедително губи състезанието с Нова тв, което въпреки всички професионални качества на водещата, може да ѝ струва ефира.
„Лице в лице” този сезон е било истинска рейтингова дупка в програмата на bTV. Публицистичният формат е изгубил състезанието със забавно-развлекателните си конкуренти в Нова телевизия.
Става въпрос за шоуто „Семейни войни”, която се излъчва на гърба му. В bTV открай време пълнят програмата си от 5 часа следобед с 20-минутни новини, а след това – 40-минутното „Лице в лице”, в което се разисква важни и актуални теми от деня. През това време Нова телевизия предлага на зрителите развлекателното състезание „Семейни войни”, с което много от тях се разтоварват от напрежението, натрупано на работното място точно преди да седнат пред телевизорите.
Оказва се, че шоуто с водещ Цецо е в пъти по-предпочитано в сравнение с Цветанка Ризова. В същото време коментарното следобедно шоу на Нова „Пресечна точка” не може да се оплаче от липса на фенове. То се излъчва точно преди „Лице в лице” – от 16:10 часа всеки делничен следобед. На гърба му bTV предлага турски сериал, който по никакъв начин не привлича аудиторията на Нова.
Каква е причината за тези проблеми в рейтинга на Цветанка Ризова при положение, че никой не оспорва професионалните ѝ качества?
Има две възможни обяснения: или форматът е скучен на зрителите, или го проваля конкуренцията със забавно-развлекателното шоу „Семейни войни”, пише "Уикенд". Последното пък означава, че „Лице в лице” не е позициониран добре в програмната схема. И в двата случая засегната е Цветанка Ризова, която може да остане без ефир от есента.
От bTV едва ли ще я уволнят, но може да ѝ вземат предаването и да я насочат към позиция зад кадър. Може да я направят продуцент в новините или в някое актуално предаване като например „Защо, господин министър”, а може и да ѝ предложат да се изявява в някой от многобройните сайтове на медийната група. Какво ще излъчват на мястото на „Лице в лице”, все още не е ясно.
Цветанка Ризова започва работа в това предаване през есента на 2012 г. Първоначално води заедно с Димитър Цонев. След като той напуска телевизията, за да се върне в БНТ, където минава почти цялата му кариера, Ризова остава сама пред камерите. Преди bTV тя работи в сходно предаване в Нова тв – „На четири очи”.
Прочети цялата публикация



Цветанка Ризова: Ползвам провокации, за да извадя от събеседника аргументи в полза на истината
Le Journal du Dimanche: Франция е свалила около 80 ирански дрона от началото на войната срещу Техеран
Моли Роджърс за костюмите в "Дяволът носи Прада 2": Не искахме да следваме тенденции
17 април 1961 г. Провалът на ЦРУ в Залива на прасетата
Обявиха заглавието на първия филм по "Игра на тронове": "Завоеванието на Егон"
Изигралият Гунди вдигна потника и побърка фенките
"Толкова много неща се промениха": Мерил Стрийп и Ан Хатауей отново заедно след 20 години
„Женени от пръв поглед” ще конкурира „Ергенът” наесен
Играйте и спечелете кинонагради с "Дяволът носи Прада 2"
Вили Вуцов: Няма да им се получат организациите, няма да изпаднем
С подписи на оцелели: Продадоха спасителна жилетка от „Титаник“ за рекордна сума
Култура и избори: Авторите на „3 кила култура“ с призив за развитие
105-годишният д-р Ценов: Младите трябва да гласуват, защото това засяга живота им (ВИДЕО)
Пореден опит за палеж на синагога в Лондон
Никол Кидман научила за смъртта на майка си малко преди да получи награда на филмовия фестивал във Венеция
Паун се появи край бензиностанция до Приморско, изведен е от пътя
Нефтохимик и Левски започват битката за титлата в сряда
Ефектът на патерицата: как чатботовете, базирани на GPT-5, „изключват“ човешкия мозък за 10 минути
Русия: задава се нова миграционна вълна