Григор Димитров записа ново великолепно постижение
Най-добрият български тенисист - Григор Димитров записа още едно великолепно постижение. Гришо започна вчера своята седмица номер 100 в Топ 10 на световната ранглиста.
33-годишният хасковлия официално е бил част от най-добрите в мъжкия тенис за период от две години. Димитров се завърна в топ 10 през април, като бе в тази позиция за първи път от ноември 2018 година. Неговото върхово класиране е 3-ото място, което той зае след спечелването на Финалите на АТР в Лондон през 2017 година.
Българинът демонстрира отлична форма от миналия сезон, която се пренесе и в настоящия. През 2024-та Григор спечели 20 от първите си 25 двубоя за сезона, стигайки до полуфиналните или финалните фаза в четири от шест турнира. Той триумфира в Бризбън с деветата титла на ATP в кариерата си и игра още два финала в Марсилия и Маями.
Тази седмица Григор Димитров ще се надява на силно представяне на “Мастърс”-а в Монреал. За него това ще е първи турнир от “Уимбълдън”, на който получи контузия. Гришо е поставен под №7 и почива на старта, а във втория кръг ще се изправи срещу квалификант.
Българинът проби в топ 10 на света през 2014 година и има прекарани 100 седмици сред първите
Ето в кои периоди Димитров е бил в Топ 10: • 15 седмици (7 юли - 19 октомври 2014) • 1 седмица (23 февруари - 1 март 2015) • 2 седмици (17-30 юли 2017) • 63 седмици (21 август 2017 до 4 ноември 2018)
Прочети цялата публикация



Георги Павлов поема ръководството на Българската федерация по лека атлетика
Уникално постижение за Григор Димитров
Григор Димитров с уникално постижение
Григор Димитров: Аз съм горд, че успях да проверя състоянието си
Григор Димитров с поражение на двойки
Нов рекорд за Джокович: Сърбинът остави зад себе си Федерер и Надал
Министър Мундров на среща с представители на немския бизнес: България започва реализацията на национална система за киберсигурност
Григор Димитров завършва 2025 година сред най-добрите 50 в света
С исторически голов рекорд Хари Кейн задмина Пеле
120 години от рождението на Христо Бръмбаров - бащата на българската вокална школа
Учители обмислят протести заради неизплатени обезщетения
Касапница: Млад мъж намушка шофьор на такси
Фронтменът на Deep Purple Иън Гилън съобщи, че губи зрението си
Мумията на Ленин била вуду магия за руснаците, евреите замислили ВСВ…
Завръщането на култовия филм "Жега": Водят се преговори с Леонадро ди Каприо и Крисчън Бейл
Три AI тенденции, които компаниите възприеха през 2025 г.
Пеевски иска 110 лв. коледни бонуси за пенсионерите, Сачева - да ги вадят от НОИ със закон
Съдът окончателно осъди прокуратурата да обезщети генерал по дело "бухалка"
eMAG Black Friday 2025: доставките до точки за получаване надхвърлят 50%
Румен Спецов освобожава Евгени Маняхин като председател на Управителния съвет на „Лукойл Нефтохим Бургас“