Руски войници масово се предават на украинската армия в Курска област
Руски войници масово се предават в собствената си държава. Украинската армия, която извърши изненадваща инвазия в Курска област на 6 август, превзе десетки населени места.
Според украинския военно-политически анализатор Олександър Коваленко само за няколко дни силите на Киев са взели 2000 руски военнопленници. „Собственият им живот е много по-важен за тях. И взеха правилното решение, предавайки се. Това е огромен брой“, каза Коваленко пред NEXTA.
В социалните мрежи от 6 август насам се появиха много клипове, показващи как руски войници, събрани в редица, са взети като пленници, с вързани ръце и очи.
Някои от тях са много млади и са били в шок, когато са видели украинските сили през границата, пише Sky News. Руски войници разказват, че всичко е станало много бързо и просто са се предали. Семействата им не знаят какво се е случило с тях. Пленените войници, с които е разговаряла медията, казват, че се надяват да бъдат разменени с украински военнопленници, за да могат да се приберат у дома.
Главнокомандващият украинската армия Олександър Сирски съобщи, че украинските сили са създали военно комендантство в окупираната част от руската Курска област. За началник на новото учреждение е назначен генерал-майор Едуард Москальов. „Напредваме в Курска област. Създадено е комендантство, което да осигурява реда и да посреща нуждите на местното население“, посочи Сирски.
Киев обяви, че ще създаде хуманитарен коридор. Украйна ясно посочва, че в офанзивата си не атакува цивилни граждани. Украинската 80-та отделна десантно-щурмова бригада към ВВС разпространи кадри как група руски войници в Курска област вдигат бялото знаме при атаката на ЗСУ:
Прочети цялата публикация



Киев очаква до дни обещаните от Германия две системи за противовъздушна отбрана Patriot
Руските сили са близо до превземането на украинския град Покровск: защо той е толкова важен за Путин
Русия съобщи, че е превзела три селища в Югоизточна Украйна
Украинската армия: Върнахме си контрола над Торске
Украинската армия твърди, че си е върнала тактически важно село
Украинската армия съобщи за голяма победа в Донецка област
Руска въздушна атака нанесе щети в Киев
5 000 кубинци се сражавали на страната на Русия. Засекли три китайски разузнавателни спътника при атаката над Лвов
Военният анализатор Рьопке: Руснаците са се закрепили навсякъде в Покровск, превъзхождат ВСУ 10:1
Началникът на украинския Генерален щаб: В Покровск има най-малко 200 руски войници, но скоро ще бъдат открити и унищожени
Разобличават мрежа от български джебчийки в Мадрид
Руска атака по Запорожието остави хиляди без ток
Биляна Йотовска спечели титлата „Мисис България Европа“ (СНИМКИ+ВИДЕО)
Сарми с морски дарове – гурме прочит на класическото ястие
Отлични условия в планините. Къде да се разходим?
БЛС не може да отказва достъп до обществена информация
Украински дронове удариха петролен танкер в Туапсе
Жители на Болярово заплашват с протест заради лошо състояние на пътищата
Дръзкият обир в Лувъра: Повдигнаха обвинение на 38-годишна жена
Топла и слънчева неделя