Песен на българската група SEVI е предложена за награда Грами (ВИДЕО)
Един от хитовете на българската група SEVI влезе в селекцията с песни, предложени за номинация за "Грами 2025", в категория "Най-добро алтернативно музикално изпълнение". Въпросната песен носи заглавието World That Doesn’t Fit. Сингълът стана доста популярен извън България, като предизвика интерес сред музикални влогъри, както и сред създателите на т.нар. reaction видеа в YouTube. В България бе две седмици начело на националната класация Топ 30 на радио "Зи Рок", информира в. Сега.
"Бяхме уведомени от членове на Американската звукозаписна академия, че нашата песен World That Doesn’t Fit е включена в селекцията с песни, предложени за номинация за "Грами 2025"! Изключително сме развълнувани от новината! Не сме и мечтали за подобна чест и признание", съобщиха от групата.
През ноември ще стане ясно дали SEVI ще се пребори да попадне в окончателната селекция за номинации.
До момента само два пъти българи са печелили "Грами" - формацията "Мистерията на българските гласове", чийто втори албум е награден през 1989 г. за "Традиционна фолклорна музика", както и групата ФСБ през 1990 г. за участието си в създаването на песента Ciellito Lindo на Хосе Фелисиано, която печели в категория "Най-добро латино поп изпълнение".
В момента група SEVI е на европейско турне в подкрепа на новия си албум Genesis и се готви за участия в Швейцария в средата на септември. Музикантите ще изнесат два самостоятелни концерта там и един с Джони Джоели и неговата банда Hardline в легендарната зала Z7. В края на ноември пък ще участват на фестивалите Winter Storm в Шотландия и Planet Rockstock в Англия.
Прочети цялата публикация




Премиерата на „Цвете от куршуми“ препълни „Перото“ в НДК (ВИДЕО)
Грандамата на българския джаз Камелия Тодорова празнува рожден ден днес
Георги Христов отбелязва 62-рия си рожден ден днес
Митко Щерев за кандидатите ни за „Евровизия“: Молец показаха, че не могат да пеят, Керана изневери на стила си
Андре Рийо пред ФАКТИ: Валсът е вид лекарство – той притежава магически и лечебни сили
Рапърът Дрейк отново е обвинен за фалшиво стриймване в Spotify
Бруно Марс подготвя първия си албум след 10 г. пауза
Шер разкри за драми и напрежение по време на снимките на "Бурлеска" (ВИДЕО)
Мрежата подреди топ 10 на най-досадните песни за 2025 г.
Каналите на MTV официално бяха закрити (ВИДЕО)
ПСЖ започна преговори за нов договор с Луис Енрике
Британският премиер иска задълбочаване на отношенията с Китай
Венецуелската полиция и армия се заклеха във вярност на временния президент
Дания разполага в Гренландия бивш съветски ферибот, превърнат в луксозна плаваща казарма
Мъж откри семейното съкровище след 80 години, заровено при съветското нахлуване
Сблъсъци между ултраси на Наполи и Лацио: забрана за гостувания до края на сезона (ВИДЕО)
Областният оперативен щаб на Бургас заседава днес
Построен върху лед: Градът, където земята се топи под домовете на хората
"Няма да платим": Отново и преди изборите Орбан пита унгарците искат ли да помагат на Украйна