Националната опера и балет на Република Северна Македония представи „Набуко“ в София
Националната опера и балет на Република Северна Македония представи „Набуко“ от Джузепе Верди в Софийската опера и балет тази вечер.
Спектакълът започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите днес български летци.
Постановката на „Набуко“ е на италиански екип. Режисьор е Ренато Бонаюто, сценограф – Флавио Арбети, костюми – Артемио Кабаси. В главните роли бяха Марян Йованоски – Набуко, Злата Тошевска – Абигаиле, Николина Яневска – Фенена, Зоран Сотиров – Исмаел, Игор Дурловски – Захария. Диригент беше Бисера Чадловска.
Спектакълът беше гледан от президента на Република Северна Македония (РСМ) Гордана Силяновска-Давкова, служебният министър на културата на България Найден Тодоров, министърът на културата на РСМ Зоран Лютков, външният министър на югозападната ни съседка Тимчо Муцунски.
В края на представлението бяха поднесени цветя от президента Република Северна Македония (РСМ) Гордана Силяновска-Давкова, президента на Република България Румен Радев и неговата съпруга Десислава Радева, министърът на външните работи на РСМ Тимчо Муцунски, от Министерството на външните работи на България, от министърът на културата на РСМ Зоран Лютков, от българския служебен министър на културата Найден Тодоров, от посланика на РСМ у нас Агнеса Руси Поповска, от директора на Софийската опера и балет акад. Пламен Карталов.
/ГН
/ДД/
Източник: www.bta.bg
Прочети цялата публикация



International Fashion Connection Group разширява международното си присъствие в партньорство с Muza Fashion Fair
Без напредък премина поредното заседание на Съвместната историческа комисия между България и Северна Македония
Северна Македония: София е много конкретна в исканията си за национални отстъпки
Министър Георги Пеев и Н. Пр. Х. Мартин Макдауъл обсъдиха стратегическото партньорство в транспорта и високите технологии
Нормален трафик на граничните пунктове
Германия и Франция предлагат ускорен път към ЕС за Западните Балкани и Молдова
Литва съобщи, че е част от плана за разполагане на американски ядрени оръжия в Европа
Ивайло Вълчев: Пътят на Скопие към Европа минава през спазване на френското предложение
ЕП прие проектодоклади за разширяването на ЕС към Украйна, Молдова и Западните Балкани
Властта в Скопие настоя на "червените си линии", след като чу от Коща съвет да промени конституцията
Близък приятел на принц Хари и Меган Маркъл разкри какво правят те далеч от камерите
Унгария ограничи разрешителните за наемане на работници от страни извън ЕС
Див екшън в автобус в Бургас: Смахнат нападна кондукорката, заплаши с отвличане
Един загина и четирима са ранени при атака срещу турски риболовен кораб в Черно море
Биг бендът на НМА „Проф. Панчо Владигеров“ ще закрие фестивала „Цветовете на джаза“ в Стара Загора
Превантивна евакуация в село Тича заради опасност реката отново да прелее
Пожар пламна в депо за гуми във Варна (СНИМКА)
Милица Гладнишка взриви мрежата с брутален лаф: Имам 30 000 последователи, с които не съм спала