Подкрепата на Тейлър Суифт отблъсна гласуващите за Камала Харис
Дни след като Тейлър Суифт подкрепи Камала Харис за президент, нова анкета разкри как изборът на поп звездата може да повлияе на решенията на избирателите в САЩ.
Ново проучване на YouGov установи, че само 8 процента от гласоподавателите казват, че подкрепата на Суифт ще ги мотивира „донякъде“ или “много по-вероятно” да гласуват за Харис, докато 20 процента казват, че вече е по-малко вероятно да гласуват за кандидатката на демократите.
Вижте тази публикация в Instagram.Веднага след президентския дебат между Харис и бившия президент Доналд Тръмп, поп певицата сложи край на спекулациите, които се носят из мрежата от седмици, и публично подкрепи Харис.
“Ще дам гласа си за Камала Харис и Тим Уолц на президентските избори през 2024 г. Гласувам за Камала Харис, защото тя се бори за правата и каузите, за които смятам, че се нуждаят от воин, който да ги защитава,” написа тя в Instagram.
Тя се подписа: “Тейлър Суифт, бездетна дама с котки” – директна препратка към коментари, направени от вицепрезидента на Тръмп, Джей Ди Ванс.
8% of Americans say Taylor Swift's endorsement of Kamala Harris makes them more likely to vote for Harris 21% say it makes them less likelyhttps://t.co/xrwt5K3pMH pic.twitter.com/6Ylo0ZLnTI
— YouGov America (@YouGovAmerica) September 14, 2024Суифт също призова своите 284 милиона последователи в Instagram да се регистрират, за да гласуват. Публикацията привлече 400 000 посетители на уебсайта vote.gov за по-малко от 24 часа.
Всеизвестен факт е, че знаменитостите помагат за привличането на избиратели. Подкрепата на Опра Уинфри добави милион гласа към броя на Барак Обама, според The Telegraph, който цитира доклад на Северозападния университет от 2008 г.
Въпреки това одобренията от страна на холивудските актьори Джордж Клуни и Анджелина Джоли са направили много малко, според доклад на държавния университет на Северна Каролина от 2010 г.
Този път нещата изглеждат много по-различно: 66 процента от гласоподавателите са казали, че подкрепата или одобрението на знаменитост няма да има значение за начина, по който гласуват на предстоящите избори, установи новото проучване на YouGov.
Харис спечели дебата във вторник вечерта, според 46 процента от анкетираните, докато 22 процента смятат, че дебатът ще увеличи шансовете ѝ да спечели изборите. Междувременно само 19 процента от анкетираните смятат, че Тръмп е спечелил дебата.
В неделя, дни след подкрепата на Суифт за Харис, Тръмп се нахвърли срещу певицата, като написа: „МРАЗЯ ТЕЙЛЪР СУИФТ!” с главни букви в неговата платформа Truth Social. Въпреки това седмици по-рано неговият екип бе използвал генерирани с помощта на изкуствен интелект изображения на изпълнителката, на които "тя" даваше подкрепата си за Тръмп.
Прочети цялата публикация



Днес излезе новият албум на Тейлър Суифт - The Life of a Showgirl (СНИМКИ)
Тейлър Суифт ще бъде въведена в Залата на славата на авторите на песни
12 от първите 14 песни в класацията на „Билборд“ Хот 100 са на Тейлър Суифт
Тейлър Суифт дарява 100 000 долара на 2-годишно дете, което се бори с рядък рак
Стотици фенове на Тейлър Суифт щурмуваха музей, за да видят картина от нейно ВИДЕО
Губернаторът на Илинойс спечели джакпот от 1,4 млн. долара в Лас Вегас ВИДЕО
Тейлър Суифт с най-успешната първа седмица в музикалната история
Рекорд след рекорд: Тейлър Суифт отбеляза най-успешната първа седмица в музикалната история
Новият албум на Тейлър Суифт регистрира най-успешната първа седмица в музикалната история
Тейлър Суифт счупи всички рекорди с новия си албум The Life of a Showgirl
Палестински фракции се споразумяха за правителство в Газа
Край на любовните отношения между Стоянов и Сияна-Въшка?
Зеленски призова САЩ да разширят санкциите срещу Русия и поиска ракети
Дива мечка посети свои роднини в зоопарк в Калифорния
Вердер Бремен - Унион Берлин 1:0 /репортаж/
Сякаш сме 1999 година: Инвеститорите търсят спасение от AI балона по рецепта от ерата на дотком
Палестински фракции се споразумяха за временно правителство на Ивицата Газа
Медии от водещи туристически издания от Австрия и Швейцария посетиха община Петрич
Шампионът Левски започна новия сезон с тежка загуба от Нефтохимик
Когато Брад Пит почти провали един филм – и една мечта