Fakti.bg | 17.09.2024 20:59:58 | 40

Байерн Мюнхен разнебити Динамо Загреб

Байерн Мюнхен нанесе унизителна загуба на Динамо Загреб, побеждавайки го на свой терен с 9:2, в мач от първия кръг на Шампионската лига.

Хари Кейн откри за домакините в 20-ата минута, Рафаел Герейро удвои в 33-ата минута, а пет минути по-късно и Майкъл Олисе се разписа. Полувремето завърши при резултат 3:0.

Второто полувреме се превърна в истински голов спектакъл достоен за рубриката „Гол след гол”.

В 49-ата минута Бруно Петкович успя да намали за хърватите, а само две минути по-късно Такуя Огивара също вкара във вратата на германците за 3:2.

Хари Кейн и Майкъл Олисе обаче отново се разписаха, съответно в 58-ата минута и 61-вата минута, и бързо върнаха аванса от три гола за Байерн – 5:2.

Хари Кейн оформи своя хеттрик след нова дузпа в 73-тата минута.

Пет минути по-късно англичанинът заби своя четвърти гол, пак от дузпа за 7:2.

Льорой Сане заби осми гол за Байерн в 85-ата минута.

В добавеното време последва още един гол за германците. Разписа се Леон Горецка.