Cross.bg | 19.09.2024 04:58:00 | 26

Борусия Дортмунд победи Брюж с 3:0 като гост, a Пари Сен Жермен се наложи над Жирона с 1:0

Борусия Дортмунд снощи победи Брюж с 3:0 като гост, но успехът далеч не дойде толкова лесно. "Жълто-черните" поведоха едва в 76-ата минута след гол на 20-годишния английски нападател Джейми Биное-Битънс. Отново Биное-Битънс удвои аванса на гостите с попадение в 86-ата минута, а дълбоко в добавеното време на мача Серу Гираси вкара за 3:0. Така Борусия стартира еврокампанията си с победа и три точки, докато Брюж може да съжалява, че изпусна именития си опонент в края. В следващия си мач от турнира Борусия Дортмунд ще приеме Селтик на "Сигнал Идуна Парк", а Брюж ще има гостуване на Щурм Грац. Пари Сен Жермен снощи победи Жирона с 1:0 в двубой от груповата фаза на Шампионската лига. Единственото попадение бе дело на Нуно Мендеш в 90-а минута, като той падна след голяма грешка на вратаря на испанския тим Пауло Газанига. Двубоят не бе много атрактивен, нямаше много положения, като Жирона имаше едва два удара през целия мач и само един точен. ПСЖ заслужено триумфира с трите точки, като владееше топката и контролираше мача, създавайки достатъчно положения за успеха. В следващия си мач от турнира ПСЖ ще гостува на Арсенал в Лондон, докато Жирона ще приеме Фейенорд.   Вторият ден от основната фаза на Шампионска лига предложи поредната порция от интересни двубои от мачове из Стария континент, които обаче не предоставиха много попадения за зрителите