Fakti.bg | 22.09.2024 16:41:03 | 16

Левски победи Славия и се изравни на върха с Лудогорец

Защитникът Кристиан Димитров вкара единствения гол с глава в добавеното време на първата част и Левски победи с 1:0 Славия на стадион "Александър Шаламанов" в мач от деветия кръг на българската футболна efbet Лига. Така "сините" се изравниха на върха в класирането с шампиона Лудогорец, който обаче има и мач по-малко, предаде БТА.

Славия заема 12-а позиция с осем точки и една по-малко от Локомотив 1929 (София) и ЦСКА-София. Двата отбора не бяха особено активни в атака в началото на мача, но "белите" стигнаха до първото положение след половин час игра. Карл Фабиен получи топката при ситуация един на един срещу дебютанта като титуляр Кристиан Макун и се освободи от него в наказателното поле. Последва диагонален удар, който обаче бе отразен от Матей Маркович.

В този момент Славия бе с четири удара при нито един за "сините", но двата отбора скоро си размениха по едно положение. Първо опасен удар на Евертон Бала бе отразен от Светослав Вуцов, а в ответната атака Карл Фабиен намери непокрит на далечна греда Куентин Зеедорф. Той обаче отигра по-скоро с коляно и не успя да уцели вратата от близко разстояние.

Секунди по-късно и Левски имаше добър шанс. Евертон Бала финтира Кристиян Стоянов и стреля към вратата на Славия, но Вуцов докосна топката с пръсти и тя срещна напречната греда. В 43-та минута пък Мустафа Сангаре се откъсна от защитата на домакините, но и той не успя да преодолее Вуцов.

Вуцов правеше добър мач, но имаше голяма вина за първия гол в мача. Левски стигна до корнер след изтичане на 45-те минути и Евертон Бала изпрати добро центриране, а стражът на "белите" излезе и не успя да стигне до топката. Това направи зад него Кристиан Димитров, който бе точен с глава за 1:0 в полза на Левски.

В началото на второто полувреме Марин Петков получи добра възможност да стреля от границата на наказателното поле, но топката премина покрай вратата, а в 70-ата минута и Евертон Бала имаше шанс. Неговият удар обаче бе отразен от Светослав Вуцов. Славия бе далеч от играта си през първото полувреме и не успя да създаде чисти положения, а съответно не стигна и до изравнителен гол. Така отборът на Златомир Загорчич остана на 12-о място, след като допусна трето поредно поражение.