Fakti.bg | 23.09.2024 16:32:18 | 17

Крумовград с класически успех над Ботев Враца

Крумовград победи Ботев Враца с 3:0 в двубой от деветия кръг на efbet Лига. Така тимът на Атанас Рибарски се върна към победите след тежката заугба от Лудогорец в последния кръг. Крумовград събира актив от 9 пункта след 9 мача и към момента заема 11-ото място в класирането. Междувременно ситуацията са врачани се влоши - отборът вече има 3 загуби и 1 равенство в последните четири мача и заема 14-ата позиция в българския шампионат.

За успеха на Крумовград се разписаха Рафаел Фуртадо, Матеус Соуса и Серкан Юсеин от дузпа. Ботев Враца пък се наложи да доиграе срещата с човек по-малко, след като вратарят Федерико Бариос беше изгонен с червен картон в 69-ата минута. Стражът ще се опита възможно най-скоро да забрави кошмарния двубой, тъй като освен червения картон и направената дузпа, по-рано в срещата негова сериозна грешка доведе до втория гол на домакините.

В 11-ата минута добър шанс се откри пред Браян Переа, който беше намерен с центриране в наказателното. Той стреля с глава, но неточно.

Две минути след това Матеус Соуса получи и веднага шутира от малък ъгъл. Стражът на гостите Федерико Бариос тръгна напред и успя да избие.

В 32-ата минута Серкан Юсеин получи в наказателното на гостите, успя да се обънре и да стреля. Топката мина покрай вратата.

Добрата игра на Крумовград даде резултат три минути по-късно. Тогава Рафаел Фуртадо се извиси над всички при центриране от дясно и стреля с глава. Бразилецът не остави шансове на Федерико Бариос и даде аванс на домакините.

Второто полувреме също започна отлично за тима на Атанас Рибарски. Само две минути след подновяването на играта Федерико Бариос тръгна напред, за да улови центриране, но изпусна топката. Така тя стигна до Матеус Енрике, който я прати в опразнената врата за 2:0.

В 69-ата минута на срещата Федрико Бариос бе изгонен с червен картон, след като препречи пътя на Рафаел Фуртадо и го събори. Иначе футболистът на Крумовград залъга стража и бе напът да отбележи трети гол. Съвсем нормално Венцислав Митрев посочи и бялата точка. Серкан Юсеин се нагърби с отговорността да изпълни дузпата и не сгреши от бялата точка за 3:0.

До края на срещата съвсем нормално домакиниет създадоха още положения за гол, но такъв не падна. В 86-ата минута отбита топка стигна до Диего Рапосо, който веднага шутира, но опитът му бе блокиран. Две по-късно Джунейт Али имаше добър шанс да отбележи, но ударът му беше блокиран. Топката стигна до Божидар Кацаров, който стреля, но над вратата на противника.