Fakti.bg | 23.09.2024 19:48:48 | 31

Станимир Стоилов и Гьозтепе с втора победа в Суперлигата на Турция

Гьозтепе се наложи над Кайзериспор с 3:0 като домакин на „Гюрсел Аксел“ в Измир в мач от шестия кръг на турската Суперлига. По този начин воденият от Станимир Стоилов тим постигна втора поредна победа в елита, като „Гьоз-Гьоз“ все още не познава вкуса на загубата след завръщането си в Суперлигата, пише dsport.bg.

Нападението на Кайзериспор пък водено от бившия нападател на ЦСКА – Дюкенс Назон, който изигра пълни 90 минути за своя тим. В редиците на гостите бе и бившият халф на Левски Мехди Бурабия.

Таха Алтъкардеш даде аванс на Гьозтепе в 13-ата минута, след като се възползва от асистенцията на играещия в тима от Измир под наем от Славия – Исак Соле. Две минути по-късно „Гьоз-Гьоз“ стигна и до втори гол чрез Ромуло, който обаче не бе зачетен след проверка на ситуацията чрез ВАР заради засада.

Жуан Сантос удвои преднината на Гьозтепе с дебютния си гол за тима, който реализира в третата минута от добавеното време на първото полувреме. Крайното 3:0 в полза на "Гьоз-Гьоз" оформи Доган Ердоган с попадението си в четвъртата минута от добавеното време на срещата.

Новото звездно попълнение на Гьозтепе Давид Датро Фофана, който премина на „Гюрсел Аксел“ като преотстъпен от Челси в последния ден от трансферния прозорец, остана неизползвана резерва при първото си попадане в групата.

След този успех воденият от Станимир Стоилов тим вече има 9 точки в актива си, като се изкачва до 6-о място във временното класиране в Суперлигата, докато Кайзериспор е 17-и с 3 точки.