Fakti.bg | 24.09.2024 06:30:58 | 20

Фактите говорят за тайните оръжия на Левски

Статичните положения се очертават като едно от тайните оръжия на Левски от началото на сезона. „Сините“ се представят стабилно под ръководството на Станислав Генчев и делят първото място в класирането с Лудогорец. Двата тима имат по 22 точки, но „орлите“ са с мач по-малко.

Тимът на Станислав Генчев е реализирал 21 гола в първите си девет срещи в шампионата. Пет от тях (или близо 25%) са постигнати след статични положения. По този начин дойде и единственото попадение за успеха срещу Славия (1:0), реализирано от Кристиан Димитров. Интересното е, че централният защитник вече е спечелил шест точки на отбора си, след като се разписа и при минималната победа над Хебър (1:0 на 23 август).

Друго силно оръжие на Левски се очертават попаденията в последните минути на полувремената. В края на първата част „сините“ имат четири реализирани гола, други седем (1/3 от всички попадения на отбора от началото на сезона) са вкарани в заключителните минути на срещите.

Бразилецът Евертон Бала пък е №1 по асистенции в efbet Лига от началото на сезона. До момента той има четири голови подавания, след като центрира от корнер и за попадението на Кристиан Димитров срещу Славия. Зад Евертон в класацията са Дуду (Черно море), Ангел Лясков (Локомотив Пловдив) и Рик Джонатан (Лудогорец), които имат по три асистенции.