Fakti.bg | 24.09.2024 14:43:47 | 12

Георги Кабаков с пореден наряд за мач в Европа

Само седмица след като свири мача от Шампионската лига между швейцарския Йънг Бойс и английския Астън Вила (0:3), българският съдия Георги Кабаков получи наряд и от същинската фаза на втория по реноме континентален клубен турнир, пише "Телеграф".

На 38-годишния пловдивчанин и помощниците му Мартин Маргаритов и Диян Вълков е поверено гостуването на съперника на Лудогорец – Атлетик Билбао (Исп), на Рома в Лига Европа от 22 часа в четвъртък (26 септември).

Четвърти рефер във Вечния град ще бъде Радолсав Гидженов, а ВАР-аджия - Драгомир Драганов.

Дежурен делегат на УЕФА е англичанката Джени Кенеди.

Това ще е четвъртото европейско назначение на Кабака от началото на кампанията. Той свири в предварителните кръгове на Лига Европа Хартс (Шот) – Виктория Пилзен (Чех) - 0:1, после ръководи Черна гора – Уелс (1:2), както и споменатия вече Йънг Бойс – Астън Вила в Шампионската лига.