Fakti.bg | 24.09.2024 20:41:14 | 33

Манчестър Сити продължава напред в Карабао Къп след победа над Уотфорд

Манчестър Сити победи у дома Уотфорд с 2:1 в двубой от 1/16-финалите на Карабао Къп.

В 5-а минута гостите допуснаха сериозна грешка в защита. Топката се озова в Джак Грийлиш, който подаде към Жереми Доку, а той завърши по великолепен начин за 1:0.

В 21-а минута Уотфорд организира добро атака, при която Квадво Баа се промъкна в наказателното поле и успя да стреля в близкия ъгъл, вкарвайки токата в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради нарушение на нападателя.

Сити удвои преднината си в 38-а минута. Рико Люис нахлу и намери Матеус Нунеш, който шутира по страхотен начин, без да остави шанс на вратаря.

През втората част гостите намалиха резултата на 2:1. Точен с великолепен удар извън наказателното поле бе Том Инс в 86-ата минута. Това бе и всичко в срещата.