Fakti.bg | 24.09.2024 20:59:37 | 28

Реал Мадрид потрепери в края, но все пак взе трите точки срещу Алавес

Реал Мадрид записа домакински успех с 3:2 над Алавес в мач от 7-ия кръг на испанската Ла Лига.

Не беше изминала и минута игрово време и Реал излезе напред в резултата. Васкес даде аванс на своя тим след пас на Винисиус Жуниор.

В 40-ата минута, след ефектна размяна на подавания между Джуд Белингам и Мбапе, французинът нахлу в наказателното поле и хладнокръвно покачи на 2:0.

Три минути след старта на второто полувреме Родриго покачи на 3:0, след самостоятелен рейд.

В края на мача гостите се активизираха, като първо се разписа Протесони в 85-ата минута, а две минути след него гол вкара и Кике Гарсия.

С успеха Реал събра 17 точки и остава на втората позиция на точка зад лидера Барселона, който е с мач по-малко. Алавес е на 8-о място с 10 точки.