Fakti.bg | 26.09.2024 20:28:34 | 35

Фенербахче с Жозе Моуриньо започна с успех кампанията в Лига Европа

Тимът на Фенербахче с Жозе Моуриньо начело стартира с минимален успех 2:1 над Роял Юнион в първи мач от новата лига фаза на Лига Европа. Турският гранд вкара по едно попадение във всяко едно от двете полувремена чрез Чаглар Союнджу (26’) и Кристиан Бургес (82’), който си отбеляза автогол. Двата отбора завършиха с човек по-малко, след като петнайсетина минути преди края на мача Кевин МакАлистър, брат на една от звездите на Ливърпул Алексис МакАлистър, бе изгонен за нарушение пред наказателното поле на играч на домакините, който бе на голова позиция. В добавеното време пък Брайт Осай-Самуел фаулира съперник в наказателното поле и бе изгонен.

Белгийският тим, който се превърна в редовен участник в европейските турнири в последните години, изигра доста добро първо полувреме и до голяма степен може да съжалява, че се оттегли с пасив на почивката. Играчите на Роял Юнион започнаха отлично срещата и само в рамките на първите петнайсетина минути пропуснаха две добри положения за попадения. При второто дори намеса на Доминик Ливакович прати топката в гредата, за да бъде предотвратен гола. Постепенно домакините от Фенербахче започваха да се окопитват и сякаш по поръчка дойде първият им гол. В средата на първата част те стигнаха до корнер, а именно от него Чаглар Союнджу се разписа.

Началото на втората част ясно показа намеренията на Жозе Моруньо и указанията, които той бе дал на своите футболисти на полувремето. Само в рамките на десетина минути “жълтите канарчета” създадоха поредица от отлични положения, но без успех в тях. Осеф Ен Несири и Ирфан Кахведжъ пропиляха три много добри положения. Така все пак се стигна до 74-ата минута, когато Кевин МакАлистър фаулира Ен Несири и бе изгонен. В 82-ата минута удар на Осай-Самуел бе парирано от вратаря, но само за да се отклони в крака на Кристиан Бургес и да влети в мрежата за 2:0. Това обаче далеч не бе всичко в срещата.

В добавеното време именно Осай-Самуел направи глупаво нарушение в пеналта и бе изгонен. Франьо Иванович застана зад топката и стреля в десния ъгъл, но Ливакович спаси. Минутка по-късно обаче изстрел извън наказателното поле свари неподготвен вратаря, удари се в левия му стълб и отиде право в краката на Рос Сайкс, който пък вкара почетния гол за белгийския тим за 2:1. Това попадение пък сложи край на негативната серия от четири поредни двубоя без отбелязано попадение за Роял Юнион.