Стартира инициативата в подкрепа на женското здраве „НаВремеЗаМен“.

Днес, 28.09.2024 г., на специално събитие в Южния парк в София бе поставено началото на инициативата в подкрепа на женското здраве „НаВремеЗаМен". Инфирнационната кампания се организира от АстраЗенека България с институционалната подкрепа на Министерството на здравеопазването и Столична община и в партньорство с Българско онкологично научно дружество (БОНД), Българска асоциация по медицинска онкология (БАМО), Институт за изследване лечението на рака на гърдата, Фондация „Нана Гладуиш-Една от 8" и Асоциация на пациентите с онкологични заболявания (АПОЗ). Посланик на инициативата е актрисата Весела Бабинова. С послания в подкрепа на каузата се включиха също така Мария Пеева - създател на блога „Мама Нинджа", и инфлуенсърът Диляна Георгиева - Dare. Д-р Наталия Петракиева посочи, че профилактиката е най-важната стъпка за създаването на план за борбата с онкологичните заболявания. „Веднъж годишно е задължително да се провежда профилактичен преглед при гинеколог, а за рисковите групи - 2 пъти годишно. Важно е тийнейджърите и жените в менопауза също да посетят своя лекар и да не пренебрегват здравето си. Моя кауза е да спестим страданието на пациентките си и те да могат да се радват на близките си", допълни тя
Прочети цялата публикация



Благотворителният "Мач на Надеждата" в Бургас събра 348 447 евро
САЩ настояват Европа да въведе ограничения за пътувания заради епидемията от ебола
„СЪРЦЕТО Е ТВОЯТ ДВИГАТЕЛ“ Четирима водещи кардиолози застават зад волана в кампания за мъжкото сърдечно здраве
„Една прегръдка не топли цял живот“ – SOS Детски селища България стартира национална дарителска кампания чрез Blink
Нови вериги се присъединяват към инициативата "Кошница с грижа"
Златан Ибрахимович с изненадваща прогноза за Мондиал 2026
Нов разрив между Мелони и Тръмп
Столична община стартира второто издание на доброволческата инициатива „Пътеки на гражданите“ за обновяване на Витоша
Николай Вълканов: „Кошница с грижа“ не решава ценовите различия
"Мач на надеждата" в Бургас събра респектираща сума, част от нея отива за Любо и Хубчев
Още двама нови в Монтана
Още двама нови в Монтана
Следващата седмица представят бюджета за 2026 г.
Добра новина за Ботев Пловдив: Тодор Неделев започна тренировки във фитнеса
Най-добрите влизат в "Игри на волята"
Омбудсманът скочи срещу идеята помощта за отопление да се плаща на два транша
Над 1000 заразени с ебола в Конго, смъртните случаи са 254
Край на евтините покупки от Китай – ЕС въвежда нова такса от 3 евро