Fakti.bg | 30.09.2024 15:43:18 | 23

Яник Синер на полуфинал в Пекин

Защитаващият титлата си Яник Синер (Италия) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Пекин (Китай) от сериите АТП 500 с награден фонд от 3,72 милиона долара, предаде БТА.

Водачът в световната ранглиста Синер елиминира чеха Иржи Лехечка с 6:2, 7:6(6) за 106 минути на корта, за да постигне 58-ата си победа (от 63 мача) през сезона, с което оглави еднолично класацията за годината по този показател, изпреварвайки германеца Александър Зверев.

Италианецът започна по-добре и дръпна с 4:1 гейма, след което спечели категорично първия сет. Втората част беше много оспорвана и стигна до тайбрек. В него Лехечка водеше с 6:4 точки, но пропиля двата поредни сетбола и допусна обрат.

"Опитвам се да се подобрявам с всеки изминал ден. Резултатите ми през сезона показват добро ниво на постоянство, а това е от съществено значение. Естествено е много важно да си готов и психически. Трябва да останеш здраво стъпил на земята. Наясно съм, че през този сезон постигнах мнтого, но във всеки мач се вижда, че мога и още, което е много хубаво", коментира италианецът след 14-ата си поредна победа в Тура.

В спора за място на финала Синер очаква победителя от мача между номер 4 Андрей Рубльов (Русия) и представителя на домакините Юнчаокете Бу.