Тиаго Мота: Заиграхме по-добре, когато останахме с 10 души
Ювентус записа една от най-впечатляващите победи откакто Тиаго Мота застана начело на отбора. "Старата госпожа" спечели с 3:2 в гостуването си на РБ Лайпциг в Шампионската лига, като направи обрат с човек по-малко. След мача наставникът засипа с похвали играчите си и дори заяви, че те са играли по-добре с 10 души на терена.
"Играхме добре през и през първото полувреме, макар да имаше някои технически грешки, но заиграхме дори по-добре, когато останахме с 10 души на терена. Мисля, че разликата през второто полувреме бе, че показахме по-голяма вяра и желани да докажем превъзходството си над съперника. Затова победата е заслужена. Играчите показаха кураж, а не аз, така че те заслужават поздравления. Те показаха, че истински вярват в това, което говорихме преди срещата. Тези футболисти носят екипа на голям клуб, така че трябва да иман правилния манталитет. Те показаха гордост и решителност заради всички треньори, които работят с тях и заради феновете, които ги гледаха тази вечер. Трябва да претворим това желание в отдаденост и решителност. Щастлив съм, защото това бе труден мач с много негативни моменти, но ние реагирахме добре на тези трудности", заяви Мота.
"Във всеки мач може да се случат негативни инциденти, но днес бяха твърде много. Важното обаче е, че отборът реагира правилно в тази ситуация. Запазихме високо вдигнати глави и показахме правилната нагласа, а това е основата, върху която можем да надграждаме. Показахме, че с правилната нагласа можем да обърнем всеки мач. Важно бе как ще подходим към този мач, защото играехме срещу млади момчета, които обичат да атакуват с ентусиазъм, затова беше важно да не бъркаме първия пас. В някои моменти те ни надиграваха и създаваха опасности, в други моменти успявахме да ги укротим и да не позволяваме на крилата им да минават зад нашите бекове. През по-голяма част от мача обаче ние владеехме топката и успявахме да им създаваме проблеми, за да изковем правилния резултат. С толкова много негативни неща, които се случиха, най-добрият отговор бе да останем позитивни и да продължим да се борим", допълни бразилецът.
Той сподели и какво е състоянието на контузените Глейсон Бремер и Николас Гонзалес.
"Ще трябва да изчакаме, за да разберем какво е състоянието на Бремер и Нико. Ще трябва да минат още тестове и да се надяваме, че проблемите не са сериозни. Но засега е трудно да се каже нещо повече", завърши специалистът.
Прочети цялата публикация



Психиатърът д-р Герев за случая „Петрохан“: Във всеки от нас дебне един психопат
Японец спи по 30 минути на ден от 12 години – резултатът е смайващ
Христофор Караджов: Американската демокрация може да не преживее следващите 3 години
Нямаме нормална политическа комуникация, защото спасителите не смятат за достойно да отговарят на въпроси
Огнян Минчев: Сталинистките сатрапи взеха решение да изкоренят до дъно българския национален елит
Джонатан Рауч за САЩ при Тръмп: Да, това е фашизъм
В памет на Калин Терзийски - За живота, смъртта и лицемерието
The Financial Times: Ласкателят Рюте нарекъл Тръмп "татко", за да спаси НАТО
Без ток, вода и отопление: как се живее в Киев тези дни
Възможна ли е европейската сигурност без САЩ
Хулио Веласкес след отпадането: Левски без съмнение беше по-добрият отбор, горд съм с моите футболисти
Изненадващо: Камарата на представителите гласува мярка за премахване на митата на Тръмп за Канада ВИДЕО
Ферибот се преобърна в Нил в Судан, поне 15 души загинаха
Тръмп настоял пред Нетаняху преговорите с Иран да продължат
Бесент: Санкциите срещу руския петрол падат при мир в Украйна
Сирски: ВСУ продължават да държат ключови линии на юг и изток на фронта
Трансджендър извършил касапницата с девет загинали в гимназията в Канада ВИДЕО
Новият кабинет на Курти бе одобрен в парламента на Косово
Русия атакува Днепропетровска област, Киев и Одеса, има убити и ранени
Версията за "разширено меланхолно самоубийство" умря