Slava.bg | 03.10.2024 09:19:17 | 25

Меси и Суарес донесоха титла на Интер Маями

Интер поведе в 45-ата минута именно с попадение на Меси. Той получи дълъг пас пред наказателното поле, измъкна се между двама защитници и отбеляза за 0:1. В добавеното време на първата част аржентинецът удвои преднината на гостите с прекрасно изпълнение от фаул. Диего Роси от Кълъмбъс върна интригата в началото на втората част, намалявайки резултата на 1:2, след като щастлив рикошет прати топката в краката му, а той без забавяне я изстреля във вратата. Интер обаче отново дръпна с два гола в 48-ата минута, когато след груба грешка на вратаря Луис Суарес с глава прати топката в опразнената врата. В 61-вата минута Кълъмбъс Крю отново върна интригата с гол от дузпа на Кучо. Две минути по-късно обаче Руди Камачо от домакините получичервен картон. В крайна сметка Интер Маями се поздрави с успеха и с актив от 68 точки, вече е сигурен шампион на Източната конференция, като дръпна с 11 точки пред Кълъмбъс Крю, който е на 2-рата позиция с 57 точки. До края на редовния...