Fakti.bg | 04.10.2024 19:05:56 | 21

Глътка въздух за Славия, победи Черно море в София

Отборът на Славия приключи кошмарна серия от загуби, след като успя да победи Черно море с минималното 1:0. Попадението падна в 77-ата минута, когато точен бе Карл Фабиен. "Белите" имаха повече ситуации и стигнаха до трите точки. За гостите от Варна това бе едва втора загуба от началото на сезона.

Първото интересно голово положение дойде в 11-ата минута, когато Венцислав Керчев пусна към Исмаил Иса, който стреля към горния ляв ъгъл, но Николай Кръстев успя да избие в корнер. След изпълнението Росен Стефано стреля с глава, но над вратата.

В 15-ата минута Цветелин Чунчуков свали центриране отдясно с глава за Куентин Зеедорф, който разигра на двойно подаване с Карл Фабиен, след което нанесе удар със слабия си десен крак, но топката премина встрани от вратата на Пламен Илиев.

Последва добра възможност за домакините, при което Карл Фабиен пусна към Иван Минчев, който стреля от движение, но топката бе блокирана.

"Белите" сътвориха още една възможност в 20-ата минута, когато Зеедорф получи пас отляво, влезе в наказателното поле, но стреля леко и Пламен Илиев се справи. Черно море организира бърза контраатака, при която Исмаил Иса се озова сам срещу Николай Кръстев, но не успя да стреля.

В 22-рата минута Чунг Нгуен До проби отдясно в наказателното поле и пусна успореден пас към Цветелин Чунчуков, който отблизо на празна врата прати топката във вратата на Илиев, но се оказа, че нападателят е играл с ръка при отиграването на топката и попадението не бе признато.

В началото на втората част нямаше голови положения до 58-ата минута. Тогава Кристиян Стоянов проби през центъра, стреля, но ударът му не бе силен и Илиев се справи.

Пет минути по-късно се стигна до нов опит за гол на сметката на Славия. Карл Фабиен шутира от средна дистанция, но и той не успя да порази мрежата на Черно море.

Славия поведе в 77-ата минута. Васил Панайотов допусна груба грешка при изнасянето на топката, Галин Иванов даде извеждащ пас към Кар Фабиен, който от чиста позиция отбеляза за 1:0.

5 минути преди края на мача гостите бяха близо до изравнителния гол. След центриране от ъглов удар Мартин Георгиев изпусна Асен Дончев, който стреля с глава, но топката мина над вратата.