Александра Жекова се присъединява към БФС
Световната и европейска шампионка по сноуборд, коуч и ментор на млади спортисти Александра Жекова се присъединява към екипа от експерти на Българския футболен съюз.
В тази си роля, тя ще изпълнява функцията на спортен психолог за юношеските национални гарнитури на България от U15 до U19.
Освен за оптималната ментална и психологическа подготовка на състезателите тя ще работи и с треньорите за оптимизирането на тяхната работа с подрастващите.
„За мен е изключително удоволствие да се присъединя към екипа на БФС и съм благодарна за гласуваното ми доверие и възможност да работя както с момичетата от националния отбор, така и с подрастващите млади таланти от юношеските национални гарнитури. Ще пренеса целия си натрупан опит от работата ми с млади спортисти, за да изградим заедно една оптимална среда за работа и изграждане на успешни футболисти“, сподели Александра Жекова.
Александра се състезава на международната сноуборд сцена, от 11-годишна. През годините практикува и се състезава във всички сноуборд дисциплини, но от 2000- та година се специализира в Сноубордкроса, която е най-младата, динамично развиваща се и атрактивна за зрителите дисциплина. Тя е носителка на множество титли от Европейски и Световни първенства, както и от Световни купи - част от календара на Международната Ски Федерация - FIS. Тя е финалист в Зимните Олимпийски игри в Сочи 2014 и Корея 2018, и медалистка от Winter X Games - САЩ.
Александра е тринадесет пъти Национален шампион на България в периода 2003-2018 г. и 67 пъти се класира в топ 10 за Световната Купа по Сноуборд, успех, който все още никой друг български състезател в тази дисциплина не е постигал.
Като един от известните и значими български спортисти в зимните спортове, Александра е лидер, подхранващ екологични и социални кампании, насърчаващи съзнателен и здравословен начин на живот.
Има международен опит като посланник за различни брандове и такъв в кондиционната подготовка на атлети.
По настоящем е практикуващ коуч, сертифициран от Международната Коучинг Федерация ICF.
Подкрепя развитието на българския сноуборд, като участва в подготовката и менторството на младите поколения.
В последните три години се занимава успешно с управление и развитие на лична практика.
Прочети цялата публикация




Идея от Полша: по-нисък наем, ако ремонтираш жилището
Фронтменът на Deep Purple Иън Гилън съобщи, че губи зрението си
Юноша на Байерн Мюнхен на проби в Славия
ОДМВР-Благоевград и шестокласници от Второ основно училище с апел към водачите в Световния ден за възпоменание на жертвите на пътнотранспортни произшествия
Карлос Насар пред Мон Дьо: Аз съм българин и няма да слушам друг химн за никакви пари
478 загинали по пътищата у нас през 2024 г.: Отбелязваме Световния ден в памет на жертвите на пътя
478 загинали по пътищата у нас през 2024 г.: Отбелязваме Световния ден в памет на жертвите на пътя
Стряскащи цифри! Над 220 катастрофи, 20 загинали и над 300 ранени по пътищата за 2025 година в област Благоевград
Сдружение „Творци“ е „Агент на промяната“
Пуснаха първите кадри от "Дяволът носи Прада 2" (ВИДЕО)
Голям пожар избухна в японския град Оита на остров Кюшу ВИДЕО
The Telegraph: Зеленски губи връзка с реалността, действията му показват отчаяние
Рейтингът на Тръмп се срина: Само 38% одобряват работата му през втория мандат, недоволните са 60%
Осемдесет депутати лейбъристи оспорват лидерския пост на Киър Стармър в партията и правителството
Новият руски изтребител от пето поколение Су-75 Checkmate започва стендови изпитания
The Economist: Пропадна срещата на Уиткоф със Зеленски и Ермак в Турция
Израел атакува най-големия палестински бежански лагер в южен Ливан, има загинали
Сенатът на САЩ единодушно реши да бъдат публикувани всички материали по случая "Епщайн" ВИДЕО
Мароко с рекордна победа
Дванадесет тима от Европа подпечатаха визите си за Мондиал 2026