Фолклорен фестивал с Илия Луков ще се проведе днес в Косово
Посолството на България в Косово организира фолклорен фестивал с участието на българския народен певец Илия Луков, който ще се състои на 5 октомври 2024 г. от 18:30 ч. местно време. Дипломатическото ни представителство в Прищина съобщи за събитието в социалните мрежи, с което кани нашите сънародници там да присъстват.
От екипа на Българското посолство допълват още, че концертът се организира със съдействието на Община Призрен и ще се състои в залата на Университета „Ушшин Хоти“ в Призрен.
В културната програма на фолклорното събитие ще вземат участие и музикални и танцови фолклорни състави от Косово, Албания, Северна Македония, Турция и Черна гора.
"Щастлив съм, че продължава създадения от ПК "Пирина" проект с идеята да сме на една сцена български и други таланти от съседните държави. Миналата година проведохме в Албания такива концерти под надслов "Талантите на България и Албания", а днес на 05.10.2024 г. осъществяваме концерт в гр. Призрен, в Република Косово "Талантите на България и Косово".
На сцената ще сме изпълнители от Косово, Албания, Северна Македония, Турция, Черна гора и България. От българска страна, с мен Илия Луков, пътуват младите изпълнителки Ива Котева, Симона Миткова, Мария Хубенова, Стоян Глушков гайда и танцьорите от танцова формация "Родолюбие". Ще превърнем празника в Призрен във фолклорна фиеста на балканските ритми, ще се обогатим с красотата на народната музика и ще общуваме с отворени сърца!", написа в своя профил в социалните мрежи певецът Илия Луков.
Прочети цялата публикация

Демографските предизвикателства в Европа - Диалог за тенденциите и решенията в демографската политика
Панаир на книгата се открива в НДК
За деня на християнското семейство! Талантливите деца на Благоевград с концерт-послание
Пропадна заседанието на Управителния съвет на БОК начело със Стефка Костадинова
„Сватбарски мераци“, „Евро Кабаре“ и „Новите години на БНТ“ – Трилогия на Всенародното веселие в нов
Москва: Русия няма да прави никакви териториални отстъпки на Украйна
Футболните звезди на 2025 г. ще блеснат на церемонията на ФИФА "The Best" в Доха днес
Обявени са резултатите от фестивала „От Игнажден до Коледа – традиции и съвременност“
Европейският съюз прие нови санкции срещу Русия
Стефан Ботев няма да обжалва избора на новия шеф на щангите Асен Златев
Джейми Карагър не очаква Мохамед Салах да играе за Ливърпул през следващия сезон
Предотвратиха имотна измама за стотици хиляди левове в София
Защо гасят светлините в самолета при излитане и кацане?
ЕК ще отмени забраната за коли с вътрешно горене от 2035 г.
2 Tbps по въздуха: Япония постави световен рекорд за лазерна комуникация на големи разстояния
Зеленски: Някои от "Коалицията на желаещите" са готови да изпратят военнослужещи в Украйна
Зеленски в Хага: Всички щети, причинени от войната, да бъдат възстановени от Москва
Зеленски: Агресорът трябва да плати
Силно земетресение е регистрирано край гръцкия остров Закинтос
Ново мито за онлайн пратки от трети страни в ЕС