Fakti.bg | 06.10.2024 17:48:30 | 19

Лацио се изкачи на четвъртото място след обрат над Емполи

Лацио победи гостуващия Емполи с 2:1 в среща от седмия кръг на футболното първенство на Италия.

Гостите поведоха още в 9-ата минута след центриране на Ола Солбакен и удар с глава на Себастиано Еспозито. В самия край на полувремето римляните върнаха едно попадение чрез Матиа Дзакани, предаде БТА.

Втората част започна с изпълнение на дузпа от Валентин Кастеланос, който обаче пропусна от бялата точка. Едва в 84-ата минута с гол на Педро Родригес Лацио измъкна победата.

В края на двубоя Кастеланос стреля опасно, но вратарят се справи и парира удара му.

Лацио е на четвърто място в класирането с 13 точки, на три зад лидера Наполи. Емполи е девети с 10 точки, след като допусна първо поражение за сезона.