Множество неистински перилни и почистващи препарати от популярни марки са открити при полицейски действия в Ловеч и Троян
Специализираната полицейска операция била проведена във вчерашния ден. Икономическите полицаи проверили два търговски обекта на територията на областния град. В складово помещение служителите на сектора открили и иззели близо 123 литра течен перилен препарат разпределен в туби, 14 чувала, съдържащи прах за пране с общо тегло от 140 кг, 5 туби с течен препарат с вместимост от 5,775 литра всяка, близо 58 литра с омекотител, 27 туби с препарат за миене на съдове и 119 туби с шампоан – всички с надписи на популярни марки. Участие в проверките е взел представител на официалната фирма вносител за България на марките, като са извършени полеви тестове на продуктите, които са показали, че не отговарят на оригиналните изделия. По случая в РУ Ловеч е образувано досъдебно производство по чл. 172б, ал. 1 от НК.
Малко по-късно специализираните полицейски действия продължили на територията на Троян. В два търговски обекта служителите установили продажба на стоки и перилни препарати на популярни марки без съгласието на притежателя на изключителното право. От първия обект полицаите иззели четири пакета с прах на гранули, 10 туби с течен препарат и 5 туби с омекотител. От втория магазин служителите на икономическа полиция иззели 20 туби с течен препарат. При последвала проверка на паркиран до обекта автомобил били открити и иззети още 19 туби с течен прах. В РУ Троян са образувани две досъдебни производства по чл. 172б, ал. 1 от НК и работата продължава.
Прочети цялата публикация



Арестуваха за купуване на гласове общински съветник от Разлог и член на СИК
Активните полицейски действия за противодействие на престъпността в област Шумен продължават
Мащабна акция на шуменската полиция срещу купуването на гласове! Има ли задържани?
Българи и румънци са задържани при сделка с 500 000 фалшиви евро
Трима души пострадаха при тежка катастрофа в Ловешко
5 ухания, които привличат пари в дома
От Daily Mail определиха Созопол като „българското Амалфи“
Полицията обяви мерките по охрана на обществения ред за ЦСКА - Левски
Откриха близо 12 000 евро, парите били укрити в пояс по тялото на мъж
Тоталната война - кулминацията на путинизма
Най-красивата футболистка показа какви ги върши с новото си гадже
Мадяр: Унгария не е ничий васал, освободихме родината от Орбан
Лион с важна победа над новак, Ендрик с важно включване от пейката
Ретро Виляреал си осигури място в ШЛ, напрежение за Атлетик Билбао
Тръмп ще блокира Иран и Ормуз по море
Нова стачка на Луфтханза от полунощ
Нова страница пред Унгария: най-важното от изборите, свалили Орбан от власт
Европейски лидери поздравиха Петер Мадяр за победата в Унгария
Военни унищожиха плаващ дрон, открит край Синеморец
Борсите подсилиха форинта при новината за промяна в Унгария