Рамзан Кадиров: В Москва подготвят убийството ми!
Чеченският лидер Рамзан Кадиров обвини руски депутати от съседни региони в опит за поръчка на неговото убийство и заплаши с кръвно отмъщение, ако не докажат противното, съобщи държавната информационна агенция ТАСС.
Според ТАСС, Кадиров е направил тези изявления по време на среща със служители на чеченските служби за сигурност, като видеото от срещата бе публикувано на личния му канал в Telegram. ТАСС превежда думите на Кадиров на руски, според които: "Има свидетели, има хора, на които те се опитаха да поръчат убийството и ги попитаха колко биха взели за поръчката."
Кадиров назова трима членове на руската Държавна дума — двама от Дагестан и един от Ингушетия, които според него стоят зад предполагаемия заговор. "Ако не докажат обратното, официално ще обявя кръвно отмъщение", заяви той.
В Чечня кръвното отмъщение е традиционен обичай за извършване на отмъщение чрез убийство на врага или негови мъжки роднини.
Кадиров е близък съюзник на руския президент Владимир Путин и ръководи Чечня от 2007 г., след убийството на баща му. Путин му предостави широка автономия в управлението на региона в замяна на поддържането на стабилност. Кадиров е важен играч в руската политика и военни действия, включително предоставянето на войници за войната на Русия в Украйна.
Прочети цялата публикация



Обезглавяване на режима в Иран: може ли "чеченската стратегия" да проработи?
Може ли от Беларус да тръгне нова инвазия срещу Украйна
Засилени мерки за сигурност в Кремъл! Владимир Путин все повече се страхува, че е мишена на атентат
Защо отровата е любимият начин на държавите да отстраняват враговете си?
Сърбия даде гражданство на племенник на Кадиров и му го отне, след като медиите разбраха
Войната с Иран разкри това, което ЕС не иска да признае
Москва обяви 48-часово прекратяване на огъня в Украйна
Русия обяви примирие по случай годишнината от края на Втората световна война
Полското разузнаване! 2027 г. ще е изключително опасна за НАТО
ЕС отказа да изтегли дипломатите си от Киев въпреки заплахата на Москва
Москва обяви 48-часово прекратяване на огъня в Украйна
Три министерства в две. Целта - ускорен икономически растеж
Русия обяви примирие по случай годишнината от края на Втората световна война
Първи думи на Иван Демерджиев като кандидат-министър за МВР: Огромна отговорност
На 14 май от 15 ч. до 21 ч. са възможни затруднения при купуването на маршрутни карти
Лек автомобил помете двама души пред магазин в София (видео)
Зеленски: Главният преговарящ на Украйна пристигна в САЩ за разговори с екипа на Тръмп