Николай Киров обяви защо се е съгласил да поеме Спартак Варна
Новият старши треньор на Спартак Николай Киров обяви, че пътува към стадион „Спартак“ и след малко ще подпише своя договор, а следобед ще изведе отбора за първа тренировка.
Официалният дебют на Киров ще бъде в сряда в домакинския мач с Локомотив Пловдив на стадион „Спартак“.
Специалистът разкри, че в Спартак е бил поканен от изпълнителния директор Иван Кирилов и обясни защо е приел предложението.
"Съгласих се да поема Спартак, тъй като съм запознат, че разполага с добре окомплектован отбор, което е най-важното за един треньор. Отделно клубът има добра база за подготовка, което може да помага за успехи. Има и сериозна фенска маса, която подкрепя отбора във всеки мач. Ако съумеем да използваме всичко това, може да успяваме“, заяви Киров.
Какви ще бъдат целите ми? Засега мога да обявя първата от тях – да запазим позициите на тима в класирането до следващото прекъсване на първенството през ноември, добави той.
Работил съм с няколко играчи от Спартак, а тези, с които не съм работил, се надявам бързо да свикнат с моите изисквания, каза още Киров.
Бих искал под мое ръководство Спартак да играе комбинативен и атакуващ футбол. Хубаво е, че в момента в Спартак е поставена основа като начин на игра и аз ще се стремя да надграждам, допълни той.
Относно срещата с Локомотив в сряда, те може и да нямат победа в няколко мача, но ни очаква труден двубой. Те също имат нов треньор, който направи промени в състава и в малкото оставащо време ще запозная играчите ни със силните и слабите страни на съперника, и се надявам да му противодействаме успешно, завърши Ники Киров.
Прочети цялата публикация



ЦСКА 1948 гледа към върха, но първо трябва да мине през Септември
Левски взе трите точки срещу Ботев, Лудогорец допусна грешна стъпка във Варна
Президентските избори 2026 – мълчанието на ГЕРБ или просто снишаване
Спартак Варна изплати натрупани задължения
Спартак Варна каза кой ще води временно отбора
Официално: Спартак Варна обяви новия треньор на клуба
Русия: кризата с бензина засилва натиска спрямо Кремъл
Официално: Ясен Петров вече не е треньор на Спартак Варна
Ас на Левски се превърна в истински хит в родната си Ирландия
Зеленски напълно устройва Брюксел, целта е победа за Украйна
Рок легенди с общ празник: Ван Морисън и Рудолф Шенкер
Какво време ни очаква в последния ден на август
Устав на Български революционен централен комитет /БРЦК/
Илиев: Когато ЦСКА беше най-разклатен, ние му дадохме мача
Валентин Илиев: Наясно сме с класата на отборите в ЛК, но и те са хора като нас
Янев за Карвахал в ЦСКА: Говорим си някакви пълни небивалици
Интер взе своето в Сардиния въпреки куп пропуски
Съперник на ЦСКА в Европа надви такъв на Левски в дерби във Франция
След Благоевград: Нов случай на вандалство по новите електрически влакове, този път в Перник
Ето кой е Играч на мача след ЦСКА - Черно море