Емили Тротинетката, Чеченеца и Тошо Куката получиха присъди за гаврата в мола
2000 лв. глоба. Това е наказанието, което Районният съд определи за всеки от инфлуенсърите Тошо Куката, Емили Тротинетката и Чеченеца след грозната случка в пловдивски мол, в която заснеха клип как разкарват младеж на каишка като куче, писа marica.bg.
Те бяха признати за виновни за въпросната гавра, но бяха оправдани по отношение на това, че действията им са извършени с изключителен цинизъм. Четвъртият привлечен като обвиняем по случая - Стоян Карапанов получи глоба в размер на 1000 лв.
Защитата на потърпевшия Денислав заяви категорично, че ще обжалват присъдата.
В съдебната зала във вторник адвокатите на четиримата поискаха постановяването на оправдателни присъди. Обвинението пък настоя за условно наказание от 2 години затвор с три години изпитателен срок. В крайна сметка четиримата получиха наказание "глоба".
Според държавното обвинение, в началото на април миналата година групата решила да заснемат скандален видеоклип, който впоследствие да споделят в социалните мрежи, с което да увеличат известността си. Стоян Карапанов работел на бензиностанция. Пострадалото момче му бил колега, като по характер бил наивен, срамежлив, стеснителен и лесно манипулируем. Той познавал Куката и Чеченеца и ги смятал за известни. Младежът първоначално отказвал да участва в новия клип, но бил убеден да се включи в снимките, за да стане известен.
Около 20 часа на 3 април четиримата били в мола на ул. "Перущица", където имало много хора. Там отишло и момчето. По предварително обсъден сценарий те започнали да снимат клипа, като го развеждали с колан, вързан в областта на шията му, а той лазел на коленете си и имитирал движенията на куче. Същевременно му давали команди да сяда, да подава лапа, да лае. Хвърляли на земята празна чаша, която трябвало да занесе на всеки от тях.
Ролите им били разпределени – Емили/Даниел бил „господар“ и държал каишката, а Чеченеца и Куката давали команди.
По-късно видеоклипът бил публикуван и разпространен в социалните мрежи, което предизвика бурно обществено неодобрение.
Прочети цялата публикация



Френски съд наложи условни присъди за кибертормоз срещу Брижит Макрон
Реал Мадрид започна седмицата с добри новини
Близо 76,7 хиляди евро предоставят за лечението на три деца
Томас Едисон е получил графен 125 години преди Нобеловата награда за него. Той просто не е знаел къде да погледне
Гръцките затвори са пренаселени
Коментарите на Тръмп за НАТО в Афганистан предизвикаха остри реакции във Великобритания
Две присъди за три дни: Жена влиза в затвора за кражби, извършени в магазини в София
Кино | "Хамнет" с Джеси Бъкли и Пол Мескал
Георги Кадурин празнува 71-години днес
Несравнимата Елена Николай - 121 години от рождението на великата българска певица
Пекин разследва най-влиятелния си генерал за издаване на ядрени тайни на САЩ
Тер Щеген дебютира за Жирона при равенство с Хетафе в Ла Лига
Илия Груев помогна на Лийдс да вземе точка като гост на Евертън
Евертън - Лийдс 1:1 /репортаж/
Удинезе постигна важен успех над Верона
Здравко Димитров наказа бившия си отбор в Турция
Защо Полша ще ограничава ползването на китайски автомобили
Австрийска крава демонстрира неочаквани когнитивни способности (ВИДЕО)