Челси взе успеха над Тотнъм в голово шоу
Челси победи Тотнъм с 4:3 в мач от 14-ия кръг на Висшата лига. "Сините" от Лондон допуснаха 2 гола в първите 11 минути, но стигнаха до обрат.
Домакините успяха да се разпишат на два пъти в рамките на първите 11-минути от двубоя. Попаденията дойдоха след идентични куриозни ситуации. Марк Кукурея се подхлъзна и подари топката на Бренан Джонсън. Уелсецът проби към наказателното поле и подаде към Доминик Соланке, който се разписа срещу бившия си клуб, съобщава БНТ.
При втория гол за "шпорите" Кукурея отново се подхлъзна пред наказателното си поле и загуби топката. Деян Кулушевски удвои преднината на "белите" с прецизен удар по земя.
Джейдън Санчо намали изоставането на гостите. Полузащитникът бе точен с удар извън наказателното поле.
До края на срещата Коул Палмър и Соланке изпуснаха чисти ситуации, след като не успяха да уцелят топката, макар да бяха непокрити в наказателното поле. Папе Матар Сар пък стреля в напречната греда, след като засече центриране от корнер.
След почивката възпитаниците на Енцо Мареска изравниха с гол на Палмър от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Ув Бисума срещу Мойзес Кайседо.
Подемът в играта на гостите си личеше и те бързо стигнаха до обрат. Енцо Фернандес донесе преднина на тима си с плътен шут от воле.
В края на срещата Палмър бе фаулиран от Сар в наказателното поле и спечели нова дузпа, който по-късно реализира.
В предпоследната 97-а минута на мача Хюн-Мин Сон оформи крайния резултат с изстрел от вътрешността на наказателното поле.
Челси се изкачи до втората позиция в класирането с актив от 31 точки. Тотнъм остава на 11-ото място в подреждането с 20 пункта.
Прочети цялата публикация




Борис взе втора поредна победа в „Като две капки вода”
Миньор Перник изпадна, Спортист Своге оцеля
Челси триумфира в лондонското дерби срещу Тотнъм
Манчестър Юнайтед зарадва феновете си с победа в последния домакински мач за сезона
Хосеп Гуардиола забрани бирите на играчите
Аржентина тръгва към Мондиал 2026 без Пауло Дибала: Скалони залага на нови имена
Време е за "Ел Класикото"!
Ливърпул и Челси не се победиха, освирквания от "Анфийлд" към Слот
Гьозтепе на Станимир Стоилов изненадва света: Остави Ливърпул и Челси зад себе си в престижна футболна класация
Спартак Варна срещу Добруджя в решителен сблъсък за оцеляване в елита
Формула 1: Квалификация за Гран При на Канада /репортаж/
Божинов игра в последния мач на Пиза в Серия А
Байерн Мюнхен - Щутгарт 3:0 /репортаж/
Паднаха всички въпросителни в Ла Лига, ясни са евроучатниците и изпадащите
ВИДЕО: Байерн вдигна рекордна Купа на Германия
Везенков: Енергията, която ми дават близките е изключителна, играя и за тях
Филм с непрофесионални български актьори спечели Наградата на журито на кинофестивала в Кан
Филмът „Фиорд“ на Кристиан Мунджиу спечели голямата награда в Кан
България загуби от Полша в последния си мач от волейболния турнир Silesia Cup