Тиаго Мота: Показахме желание да правим нещата така, както трябва
Старши треньорът на Ювентус - Тиаго Мота бе доволен след успеха с 2:0 над Манчестър Сити в Шампионската лига. Той похвали футболистите си, че са играли със сърце, душа, но и с нужната доза разум, за да измъкнат трите точки.
"Играхме със сърце, душа, но и с разум. Показахме желание да правим нещата така, както трябва. Още преди мача знаехме, че ще трябва да се защитаваме по-дълбоко от обикновено, но го направихме заедно като отбор. В атака също трябваше да действаме задружно, за да нанесем удара в правилния момент и ние го направихме. Това е заслужена победа. Момчетата се справиха добре. Имахме и играчи, които се завърнаха след контузии, което говори добре за медицинския щаб, че работи добре с тях, за да ги върне в най-добра форма. Тези, които влязоха от пейката, помогнаха много на хората, които имаха нужда от това", заяви Мота.
"Това бе много различен мач в сравнение с този срещу Лайпциг, с цялото ми уважение. Трябваше да се защитаваме по-дълбоко, но по-важното бе да атакуваме с повече хора, когато печелехме топката и да вкарваме повече играчи в наказателното поле, защото така не се налагаше цялото внимание да бъде върху Душан (Влахович). Той може да направи разликата в пеналта и точно това направи днес", добави треньорът
Прочети цялата публикация




Хулио Веласкес: Не трябва да се подвеждаме, че сме спечелили първия мач
Веласкес: Във футбола 2 и 2 не прави 4, ще направим всичко за победата
Кеворк Кеворкян: Най-мръснишката афера
Христо Янев: Никога няма да се променя, хората дали осъзнават колко голям клуб отстранихме
Треньорът на Лудогорец: Вярваме, че ще изиграем добър мач и ще постигнем позитивен резултат (ВИДЕО)
Гонзо обяви новия шеф на съдиите и защо Лудогорец няма да плаща компенсация
Крим - от златния ключ към имперските амбиции на Путин до неговата най-голяма уязвимост
Любослав Пенев: Благодаря на феновете на Левски, това е уважение
Елена Поптодорова пред ФАКТИ: Решението за американските самолети е взето – време е да покажем, че сме надежден съюзник
Обслужването в България: защо не е като в Турция и Гърция?
Лондон отчете първия си месец без дъжд от 150 г.
Роботи, пренасящи роботи, или как Украйна планира настъпление на бойното поле
Джокович предлага истинска революция в тениса
Вицепремиерът Пулев: Готвим изцяло нов закон за публично-частното партньорство
Ултрамаратонецът Виктор Асенов става част от Teen Boom Fest '26
Парното поскъпва в 11 града, новите такси натоварват още домакинствата
Вицепремиерът Пулев: Инвестициите в инфраструктурата и индустриалните зони трябва да бъдат катализатор за растежа на регионите
Мъж почина след опит да спаси друг, паднал в речен вир край Къпиновския манастир
Учени разкриха тайната на 12 август: небето ще бъде домакин на троен спектакъл