Байдън призова американците към размисъл на Коледа, Тръмп се пусна с Мелания
Настоящият президент на САЩ Джо Байдън и бъдещият президент Доналд Тръмп отправиха различни послания по повод Рождество Христово към сънародниците си, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Байдън призова американците към размисъл и обединение, докато Тръмп ги поздрави със серия от постове в социалните мрежи.
Поздравлението на Байдън включваше обиколка на Белия дом, украсен за Коледа. Байдън говореше на фона на тази обиколка. Той призова американците да седнат заедно, забравили за шумотевицата и за всичко, което ги разделя.
"Където и да сте на Земята, грижете се един за друг“, заяви Байдън, докато камерата се фокусираше върху елементи от коледната украса. "Прекалено често ние гледаме един на друг като на врагове, а не като на съседи, не като на сънародници“, допълни той и призова тази Коледа да бъде за американците момент на спокоен размисъл, който да им напомни да се отнасят един с друг с достойнство и уважение, да живеят със светлина в душите и да си спомнят, че има повече неща, които обединяват американците, отколкото ги разделят.
В средата на сутринта местно време Тръмп публикува в социалната си мрежа поздравление за Рождество Христово, съпътствано от снимка, на която той позира със съпругата си Мелания. Последва серия от препоствания на статии или на постове в други социални медии, които подкрепят неговите политически позиции по такива теми, като породилата полемика номинация за министър на отбраната на Пийт Хегсет или изявленията на Тръмп за Гренландия и Панамския канал.
В едно препостваните съобщения имаше заигравка с Барак Обама и показваше снимка на президента на Обама и Тръмп на церемонията по встъпването на Тръмп в длъжност през 2017 г., съпътствана с думите: Когато срещнеш на церемонията си онзи, който каза, че никога няма да станеш президент“.
Прочети цялата публикация




Тръмп се похвали пред нацията с миротворство, обратна миграция и "най-мощната армия в света"
В Бундестага: Трябва да приемаме Тръмп насериозно, открита критика ще го откаже от преговорите за Украйна
The Washington Post: Ватикана призовала САЩ да позволят на Мадуро да избяга в Русия
Киър Стармър: Парламентът ще гласува за разполагането на британски войски в Украйна
Тръмп, Мадуро и въпросът за властта във Венецуела
Вашингтон към американците: Не посещавайте Венецуела, могат да ви арестуват, отвлекат и измъчват
Тръмп е господар на времето, а Путин - господар на огъня
Заради убийства на християни: Тръмп удари ИД в Нигерия
Експерт: Печелим време с Путин. Но как го използваме?
Как може да бъде гарантиран мирът в Украйна?
Прогноза за 11 януари 2026 г.: Циклон носи поледици и валежи от сняг
Отменени полети и прекъснати комуникации в Иран, МВнР с предупреждение към българските граждани
Валенсия бе близо до нов провал, но измъкна точка в края срещу Елче
"Станчинарска група" – село Беласица за трета поредна година на фестивала „Симитлия – Древната земя на кукерите“
Чарлтън - Челси 1:5 /репортаж/
Дига се пропука край Батановци след вливането на река Конска в р. Струма
Тръмп изрази готовност САЩ да помогнат на протестиращите в Иран
Тръмп подписа извънредна заповед за защита на венецуелските петролни приходи в САЩ
Ясно е с кой номер Никола Цолов ще кара във Формула 2 през 2026
Броят на жертвите при протестите в Иран продължава да расте