Георги Василев: Годината е пълен провал за ЦСКА
Бившият треньор на ЦСКА - Георги Василев-Гочето, обобщи първия полусезон на ЦСКА. Той заяви, че годината е пълен провал за "червените", тъй като са взели редица грешни решения и зимуват на осмото място в класирането.
"Не съм проследявал статистиката, но безспорно, когато ЦСКА не е играл в Европа и зимува на осмото място, годината е пълен провал. Смяната на собствеността даде надежди за бързи успехи, но лошите резултати веднага върнаха привържениците в реалността.
Имам чувството, че дори и хората в клуба имаха някакво измамно спокойствие, че всичко ще се нареди от само себе си, щом парите са потекли. Но за съжаление сътресенията от края на миналия сезон продължиха и през лятото, и есента.
Взеха се доста грешни решения и те дадоха отражение. Избраният треньор (б.а. - Томислав Стипич) се оказа на много ниско ниво, имаше проблеми около селекцията... И чак тогава в ЦСКА разбраха, че са нужни по-смели решения и по-кардинални промени. Освободиха се някои хора, привлякоха се други, даде се доверие на Александър Томаш да изправи отбора на крака. Друг е въпросът, че и тогава някои очакваха, че нещата ще се случат с магическа пръчка.
Но това изобщо не става толкова лесно. Защото да познаваш обстановката е едно, но съвсем друго е да имаш възможностите и футболистите отборът да играе по начина, по който искаш. Отборът продължава да криволичи в търсене на верния път и осмата позиция в класирането отразява цялото противоречие в ЦСКА през тази годината. Хубавото е, че есента беше завършена с доста отбелязани голове и хубава победа за купата във Варна. Това дава самочувствие и позитивизъм за пролетта", анализира Гочето пред "Тема Спорт".
Според него спечелването на Купата ще бъде основната цел на "армейците", но това изобщо няма да се случи лесно.
Прочети цялата публикация



Ясни са съдиите на Лудогорец - Левски и ЦСКА - ЦСКА 1948
Метростанция „Стадион Георги Аспарухов“ – новият "син" символ на София
Обявиха реферите на Левски - ЦСКА 1948 и пловдивското дерби
Може ли Арда да направи чудо на "Лаута"?
Ясен е съдията за голямото дерби ЦСКА - Левски
Дунав се завърна в елита след инфарктен финал срещу Фратрия
Билетите за сблъсъка Левски – ЦСКА излизат в продажба във вторник
Треньорът на Левски - Хулио Веласкес: Мислим мач за мач, продължаваме по същия начин
Кои са звездите на сезона? Обявиха финалистите за "Футболист на футболистите"
Започна мащабен кастинг за филма „Стоичков – Имало едно време в България“
Тръмп за Иран: Или ще сключим сделка, или те ще бъдат унищожени
Тръмп на тръгване за Пекин: Ще говорим предимно за търговия, имаме страхотни отношения с Китай
Тръмп показа Венецуела като 51-ви щат на САЩ
Финландия и Гърция се класираха за финала на "Евровизия"
Фотогалерия: На червения килим в Кан
Сандански и Фройденщат: младежко приятелство, идеи и ново начало на едно дългогодишно партньорство
Гоф елиминира Андреева в Рим
По инициатива на Районна прокуратура – Благоевград се проведе обучение за разследване на транспортни престъпления
Нора Недкова отпадна на крачка от звездния финал в Hell’s Kitchen
Състоянието на певицата Бони Тейлър остава тежко