Славия изхвърли ЦСКА от Топ 8
Славия усложни живота на ЦСКА при подновяването на Първа лига. Момчетата на Златомир Загорчич наказаха "червените" с 1:0 в мач от 20-ия кръг на Първа лига.
На стадион "Александър Шаламанов" в герой за "белите" се превърна Венцислав Керчев, който бе и автор на единственото попадение в срещата. Освен това той бе награден непосредствено преди първия съдийски сигнал, тъй като изигра мач №100 за клуба. Това се оказа достатъчно за отбора от квартал "Овча купел" да запише трета последователна победа в родения елит и същевременно да объркат сметките на футболистите, водени от Александър Томаш.
"Белите" се изкачиха до осмото място във временното класиране в шампионата с 26 точки, колкото имат и "армейците", които се намират на деветата позиция.
Началото не предложи кой знае колко опасности. Това обаче не спря домакините да открият резултата. Пас на Карл Фабиен позволи на Кристиян Стоянов да прати топката във вратата на гостите. Последва преглед на гола с ВАР, който в крайна сметка спря радостта на „белите“, тъй като попадението бе отменено заради засада на Денислав Александров още в началото на атаката.
Гостите отвърнаха в 16-та минута. Тогава Адриан Лапеня се озова очи в очи срещу Николай Кръстев, който се справи и улови удара на испанеца. След това Станислав Шопов изведе отлично Аарон Исека, но последният не отигра по най-добрия начин и отново Кръстев се справи със ситуацията. Отборът от квартал „Овча купел“ отвърна чрез опасен удар на Фабиан, като той мина покрай вратата на Фьодор Лапоухов.
Впоследствие дойде на Джонатан Линдсет да отправи удар в посока вратата на домакините, като Крестев се застрахова и макар че топката излизаше в аут, той изби в корнер.
В 63-та минута домакините успяха да нанесат важен удар. Фабиен си изработи нарушение в половината на „армейците“, а Иван Минчев центрира след въпросния фаул. Там непокритият Иван Керчев засече топката с врата и се погрижи Лапоухов да извади топката от своята мрежа.
„Белите“ продължиха да търсят втори гол и можеха да стигнат до такъв 18 минути по-късно. Тогава Лапеня допусна груба грешка в опит да върне топката към Лапоухов. Владимир Николов стигна първи до топката и шутира без да се бави, но беларуският вратар спаси.
Прочети цялата публикация




Кои са звездите на сезона? Обявиха финалистите за "Футболист на футболистите"
Славия подписа с двама нови
Пълна програма за Първа лига
Горещ старт на новия сезон: Левски приема Дунав, ЦСКА влиза в битка със Славия
Изтеглиха жребия за новия сезон в еfbet Лига
Официално: Славия подписа с крило на ЦСКА и футболист на Монтана
Седем клуба с предпочитания за жребия в efbet Лига
Звезда на Славия пътува тази седмица до Сърбия, за да подпише с Цървена звезда
Славия привлече двама нови
Славия взима двама нови
Французин е в болница след верижна катастрофа край бургаския квартал „Сарафово“
Дешан: От такъв Олисе се нуждаем
Шок: САЩ изхвърли от Световното един от най-добрите
Фондация „Дари знание“ помага на деца в затруднено положение с безплатни уроци и доброволци
"Зона на смъртта": Как широка няколко километра ивица земя, пълна с дронове, променя войната в Украйна?
Адвокатът на Мавродиев: Имаше билет за София, ако не бе арестуван, щеше вече да е у нас
15-годишно момче загина вчера при челна катастрофа в Ловешко, успало се е за училищния автобус и взело колата на баща си
Президентът на Северна Македония пристига в София за среща с Илияна Йотова
„Биби, ще останеш сам“: Нетаняху отмени мащабен удар срещу Иран след намеса на Тръмп