Неразумни юроди, ядосайте се
Пред закърнелите ни сетива сглобиха напълно нова държава. Евро, мулти, култи, пазарна, демократична, спастична, клизматична, психиатрична… Наречете я както искате. Важното е, че тя е приведена във вид удобен за крадене, лесна за контрол и богата, пребогата на глупост. До такава степен сетивата са ни закърнели, че когато ни съобщават за някоя злоупотреба за, да кажем сто милиона лева, ние почти не я чуваме. Приемаме я като медиен вятър. А сто милиона лева са пари, с които може да се направят чудеса.
Докато окото не ни трепва за глупаво похарчените ни пари не бива да се чудим защо лудите ще ни колят като кокошки по улиците. Децата ни ще чакат линейки по половин ден. Не се хващайте за здравните си осигуровки. Мислите ли, че те покриват докторите да търчат по улиците с по три шприца диазепам за да ни вардят?
Ето! За поредната държавна глупост (или хватка, или врътка, или далаверка) даваме четвърт милион при това на възможно най-неподходящия човек? За тъпотията с рекламната кампания за сваляне на визите за българи говоря. Дадени са като хонорар (лошо няма) на актриса отъркана в Холивуд и обслужваща либералния ред. Същия, който стреля по сегашния американски президент, от който би следвало да се иска нещо. Сериозно ли? Сериозно ли по този начин? С нашите пари? И това го правите в пълно съзнание? Пардон – безсъзнание. Може би ще каните Тръмп на банкет с кралски скариди и смядовска луканка, а на сцената на механата (че къде другаде?) ще му показвате откъси от изнасилванията му на бъдещата му жена? И той с пълна уста с печени чушки ще ви прави знак да му подадете папката с указите? И след третата ракия бай ни Дончо ще удари перуката у земята и ще премахне визите за българи? Само като си го помисля и ми се дощява да работя като неврон във външно министерство. Тоест – нищо да не правя срещу пари.
Добре е да се има предвид, че докато дават пари за учрежденски тъпотии истински хора умират по улиците от глад, от болести, от безумни кредити, от нож. Резултатът е над два милиона души в пасив. Това е геноцид. Ядосайте се. Утре ще оценят децата ви като щета и ще се редите на опашки за обидно ниски обезщетения. Това бъдеще ли го наричате? А тези с решенията не са невинни. Нехванати са. Убиват с безразличието си. С презрението си убиват. С алчността си убиват. С перверзното си усещане, че са недосегаеми убиват. С глупостта си убиват.
Прочети цялата публикация



Белгийският вицепремиер допусна използването на замразените руски активи
Корупция в ЕС? Урсула фон дер Лайен се дистанцира от дипломатическия скандал
Владимир Путин заминава на посещение в Индия
Илиян Василев: Май наистина сериозно се притесниха Борисов и Пеевски
Автогол директно от корнер носи аванс за Арсенал срещу Уулвс
Петко Христов бе отличен за мач номер 100 с екипа на Специя
Весела Лечева от Самоков: БОК е една от пленените институции
Евертон Бала от Левски посрещна първороден син – Луан
ПСЖ надви Метц в голово шоу
Весела Апостолова, "Publicis Groupe България": От големи имиджови кампании брандовете минават към персонализирани активации
Среброто е удвоило стойността си: Поддържа ли златото същото темпо
Шестима миротворци на ООН от Бангладеш загинаха при удар с дрон в Судан
Оксфорд Юнайтед отстъпи на Престън без участието на Филип Кръстев
Списък с журналисти "за чистене" предизвика всеобщо възмущение, ГЕРБ и ПП-ДБ го осъдиха