Макс Верстапен дал дума на Ред Бул
Четирикратният световен шампион във Формула - 1 Макс Верстапен, е уверил ръководството на Ред Бул, че възнамерява да остане в отбора поне до края на сезон 2026. Тази информация бе разпространена от италиански и нидерландски медии, като се смята, че през последните седмици Кристиан Хорнър е бил подложен на натиск от страна на компанията-майка да изясни дългосрочните планове на Верстапен.
Въпреки че настоящият договор на Макс с Ред Бул е валиден до края на 2028-а година, досега пилотът не е давал категорично обещание, че ще остане до тогава. Спортният съветник на тима - д-р Хелмут Марко, вече разкри, че в контракта съществуват клаузи, които биха позволили на Верстапен да напусне по-рано при определени обстоятелства.
Още през миналата година Хорнър успя да убеди нидерландеца да заяви публично, че ще остане в тима поне до края на 2025-а година. Голямата въпросителна обаче беше сезон 2026 – годината, в която ще влязат в сила новите технически регулации и Ред Бул ще използва нова задвижваща система, разработена съвместно с Форд.
Този сезон ще бъде решаващ за бъдещето на отбора, тъй като ще покаже дали Ред Бул е успял да се адаптира към новите правила и дали ще продължи да бъде сред водещите сили в шампионата.
????According to the Autoracer website, Verstappen has reportedly assured Red Bull that he will stay until the end of the 2026 season. pic.twitter.com/itz6MH2h9E
— F1_PitLane (@Daniel_kaspi_) February 9, 2025 Прочети цялата публикация



Думите, с които Верстапен трогна света след загубата на титлата (ВИДЕО)
Ландо Норис триумфира с първа титла във Формула 1
Перфектен Верстапен, но Ландо Норис е световен шампион във Формула 1
Макс Верстапен все още има математически шансове да спечели световната титла във Формула 1
Макс Верстапен победи на "Лусаил", титлата във Формула 1 ще се решава в Абу Даби
Верстапен спечели в Катар, титлата се решава в Абу Даби
Верстапен: Ще опитам абсолютно всичко на старта
Пиастри тръгва първи в Катар
Оскар Пиастри взе спринта в Катар
Оскар Пиастри завоюва първа позиция за спринта в Катар
Статуквото срещу защитника на Пиночет: Чили отива на почти предрешени избори
Мирът на Тръмп в Конго се разпадна пред очите му още преди той да е разбрал
Вятър и мъгла ще има днес на много места
България не е шампионът на ЕС по собствени жилища, българите не живеят в най-пренаселените имоти
Задава ли се война във Венецуела и може ли тя да донесе демокрация?
Труден избор: да започне ли ЕС да плаща за безопасни аборти
„Заедно в борбата с огнената стихия“- кауза на Ротари клуб- Петрич за Коледния бал
Втори тур на президентските избори в Чили, народът избира между комунистка и консерватор ВИДЕО
8 000 румънци отново протестираха срещу корупцията в съдебната система