Fox News: Тръмп няма ясен план за украинския конфликт, изслушва опасенията на съюзниците
Администрацията на президента на САЩ Доналд Тръмп проучва различни варианти за разрешаване на украинския конфликт, но все още няма ясен план, съобщи каналът Fox News, позовавайки се на европейски служител.
Според него, противно на общоприетото схващане, Вашингтон няма конкретен план за действие, а американските власти проучват предложенията на своите съюзници и се вслушват в опасенията им.
„Преговорите между Тръмп, Зеленски и Путин ще бъдат трудни. Всички варианти се разглеждат. Все още има много възможности за затягане на санкциите“, каза източникът на Fox News.
По-рано Тръмп заяви в интервю за Fox News, че е постигнат значителен напредък в разрешаването на украинската криза. Той предположи, че ще може да въведе в преговорите и двете страни в конфликта.
През последните седмици американският лидер многократно е изразявал желание и готовност да разговаря с Путин. Въпреки това няма официални съобщения за осъществени контакти.
Последният разговор между Путин и Тръмп, за който има официална информация, е 23 юли 2020 г.
"Русия постъпи много добре спрямо САЩ с освобождаването на американския гражданин Марк Фогел, което дава надежда за движение към разрешаване на украинския конфликт", заяви междувременно Тръмп в разговор с журналисти в Белия дом.
„Надявам се, че това е началото на отношения, в които можем да сложим край на тази война“, каза Тръмп. „Трябва да спрем тази война“, убеден е американският лидер.
Той каза още, че Фогел ще пристигне в Белия дом в следващите часове
Както съобщи по-рано неговият съветник по националната сигурност Майк Уолц, Фогел, който излежаваше присъда в руски затвор за контрабанда на наркотици, беше освободен. Той обясни, че това е резултат от споразумение между Москва и Вашингтон за нов обмен на затворници. Уолц не уточни кои руснаци ще освободят САЩ. Според него Фогел напуска Русия заедно със специалния пратеник на Тръмп за Близкия изток Стив Виткоф.
Фогел е работил като учител в Англо-американското училище в Москва, а преди това е бил служител на посолството на САЩ в Русия. До май 2021 г., подобно на съпругата си, той имаше дипломатически статут. Фогел беше задържан при пристигането си в Москва на 14 август 2021 г. с полет от Ню Йорк. На летище Шереметиево, докато преминава през зеления коридор, той е спрян от митнически служители. При проверката в багажа на чужденеца са открити марихуана и масло от хашиш. Той беше осъден от съда на 14 години затвор за контрабанда на наркотици. През декември миналата година Върховният съд на Русия отказа да разгледа молбата на Фогел за освобождаване.
Прочети цялата публикация



Марк Рюте: Първо прекратяване на огъня в Украйна, после преговори. Ще сваляме руски самолети при пряка заплаха ВИДЕО
На прицел ли е Венецуела след знака с Нобеловата награда?
Как ЦРУ открадна плановете на Путин за войната в Украйна
The Telegraph: Тръмп постоянно взема решения срещу Украйна и усложнява ситуацията на Киев
Тревожна вълна от изявления: Мнението на политици и журналисти за ракетите „Томахоук“ за Украйна
САЩ принуждават Путин към преговори с нови санкции
Тръмп: Казах на Зеленски, че е време за край на убийствата и за сделка. Да спират огъня там, където са!
Газа: Колко реалистично е Хамас да бъде разоръжен?
Като помогна на Тръмп за Газа, Турция се завърна на шахматната дъска в Близкия изток
Призоваха бившия директор на ЦРУ Джон Бренън по делото за "руската намеса" в изборите в САЩ
За геноцид в ивицата Газа! Турция издаде заповед за арест на Бенямин Нетаняху
Тръмп призова парите за здраве да се дадат на самите граждани, вместо на застрахователните компании
Даниел Боримиров след поражението на Левски от ЦСКА: “Съживяваме мъртъвци"
Защо котките сгъват лапите под тялото си?
Откриха жива и здрава Стефани, която изчезна на Витоша
Любомир Дацов: Бюджет 2026 няма да бъде изпълнен по начина, по който е заложен
Смърт и разрушения в Бразилия - мощно торнадо остави стотици ранени и най-малко 6 жертви
Откриха изчезналата във Витоша Стефани Сурчева
Торнадо отнесе град в Бразилия, има жертви и над 400 ранени (ВИДЕО+СНИМКИ)
ЦСКА със закачка към Левски след дербито