Латвийка детронира Ига Швьонтек в Доха

Ига Швьонтек бе детронирана в Доха. Полякинята няма да се бори за четвърта поредна титла на турнира от сериите WTA 1000, след като загуби на полуфинал от Йелена Остапенко с 6:3, 6:1 за час и 10 минути, съобщи БНТ.
Латвийката сякаш най-добре знае от какво се нуждаеш, за да победиш Швьонтек, тъй като тя постигна пети успех от пет двубоя срещу световната номер 2.
"Пенко" доминираше от началото до края на мача. В откриващия сет тя постигна пробив в първия и последния гейм за 6:3.
Във втората част бившата номер 5 измъкна дълъг втори гейм, за да поведе с 2:0, а след това вдигна още повече оборотите, за да не позволи на своята съперничка да спечели нито веднъж своето подаване.
Йелена Остапенко ще се бори за втора титла от WTA 1000, и първа от почти три години насам, срещу победителката от сблъсъка между рускинята Екатерина Александрова и американката Аманда Анисимова.
LIGHTS OUT PERFORMANCE ????????@JelenaOstapenk8 will fight for the title in Doha after defeating defending champion and No. 2 seed Swiatek 6-3, 6-1. #QatarTotalEnergiesOpen pic.twitter.com/zRUg7Ngovu
— wta (@WTA) February 14, 2025 Прочети цялата публикация



Сабаленка ще завърши годината на върха в световната ранглиста
Ига Швьонтек триумфира над олимпийската шампионка и се изстреля към четвъртфиналите в Ухан
Ига Швьонтек с летящ старт и рекорд в Ухан, Наваро и Андреева отпаднаха
Българските тенисистки с нови успехи: Елизара Янева с исторически скок, Виктория Томова запазва позицията си
Ема Наваро "върза геврек" на Швьонтек и я изхвърли от турнира в Пекин
Без работещо решение! Мирните преговори между Афганистан и Пакистан са се провалили
Ваня Стамболова празнува днес
Афганистан и Пакистан ще се сдобряват в Истанбул
Катар заплаши да ограничи газовите доставки за Европа заради новите правила на ЕС
Късна драма донесе точка за Аркадаг срещу Ал Ахли Доха
Ураганът „Мелиса“ взе 29 жертви и се насочи към Бермудите
Американските военни кораби край бреговете на Венецуела не са там, за да се борят с наркотиците
Кампанията „Цената на красотата“ стартира с представяне на първото за България социологическо изследване с дълбочинни интервюта на лекари и пациенти
Таков: БСП няма министерства на концесия - нашите се справят отлично. Пеевски само подкрепя правителството
ЕЦБ остави лихвата си на ниво от 2% на фона на умерен ръст на икономиката
Все повече българи вярват на ваксините; противогрипните не стигат
Как AI цени човешкия живот: изследовател проведе експеримент и откри закономерност
“Възкръсналите” марки 7 - De Tomaso - видео