Съветник на бившия украински президент Кучма: САЩ се усетиха, че Зеленски ги мами

Володимир Зеленски иска да заблуди президента на САЩ Доналд Тръмп, заяви бившият съветник на Леонид Кучма Олег Соскин в канала си в YouTube.
„Зеленски е прибягнал до измама, за да прецака Тръмп и хората му, това вече е очевидно. Доколкото разбирам, този змийски план вече е разкрит от американците и те вече знаят какво е направено“, каза експертът.
Той добави, че е нямало как да не се случи някаква провокация преди началото на Мюнхенската конференция по сигурността.
"Случи се. Това е така нареченият дрон върху саркофага на Чернобил", отбеляза той.
С удара с дрон върху саркофага на атомната електроцентрала в Чернобил Володимир Зеленски се опитва на всяка цена да осуети началото на мирните преговори, заяви в социалната мрежа Х Золтан Коскович, анализатор в Унгарския център за основни права.
"Зеленски си играе с огъня. Абсолютно ясно е, че той е притиснат в ъгъла. Иска на всяка цена да провали мирните преговори", пише политологът.
Той също така призова вицепрезидента на САЩ Дж. Д. Ванс да обясни на ръководителя на режима в Киев, че подобни лудории с ядрени съоръжения са крайно неприемливи.
„Ванс трябва да му покаже ясно, че няма да толерира по-нататъшни опити за ядрен саботаж“, добави анализаторът.
В деня на началото на Мюнхенската конференция по сигурността в социалните мрежи се появи видео от удар с дрон върху саркофага на Чернобилската атомна електроцентрала. Киев обвини Москва, а от Кремъл отвърнаха, че случилото се е украинска провокация.
Прочети цялата публикация




Прелом във войната в Украйна? Какво се иска от Европа сега
Путин потвърди пред Тръмп: Искаме целия Донбас!
Новият главнокомандващ на украинската армия: Ще засилим контраофанзивата срещу Русия
На автопилот: накъде води Радев България
Кметът Сергей Собянин: Повече от 400 украински дрона са атакували Московска област
Володимир Зеленски търси изход от кризата с армията, която сам създаде
Русия свали 161 украински дрона за ден
Ако Константиновка падне: какво ще значи това за Украйна
„Европа ще се защити и с кръв, ако се наложи“: Макрон отправи предупреждение към Путин
Зеленски представя антибалистична програма в Париж, докато Украйна удължава военното положение
Домът на футбола (23.07.2026)
Пожар край бивш завод на изхода на Асеновград
Роналдо и Роберто Карлош си купиха футболен клуб в Бразилия
Вратарят на ЦСКА 1948: Имахме много положения, дано всичко си дойде на мястото на реванша
Димитров: Късметът не беше на наша страна
Наставникът на Апоел Тел Авив: Лудогорец е ниво Шампионска лига
Правителствен кораб от времето на социализма става изкуствен риф в Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)
Георги Костадинов: Това беше горд и европейски Левски
ЦСКА 1948 запази равенството в Търнава и остави всичко за София