Схема за източване на средства от НЗОК е разкрита от служители на ОДМВР-Ловеч
Разследването на служителите от сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ при ОД МВР-Ловеч започнало след получена информация, че в медицински център с филиали в Ловеч и Луковит се отчитат фиктивно извършвани прегледи и лечение. В хода на работата и последвалите процесуално-следствени действия разследващите са иззели медицински документи с невярно съдържание, отнасящи се за около 1400 пациенти, предимно от Северозападна България.
Иззета е и кореспонденция от мобилни приложения за заплащани суми на медицински персонал, свързани с отчитаното фиктивно лечение. От иззетата документация е видно, че за 2023 г. дружеството неправомерно е получило от бюджета на НЗОК около 171 000 лева, а през миналата година - около 711 000 лв.
По случая е образувано досъдебно производство по чл.212, ал.1 от НК. Работата продължава под ръководството на Районна прокуратура – Ловеч.




Европейската прокуратура разби мащабна схема за измами с ДДС в Хърватия и Италия
Досиетата "Епстийн": колко опасно може да стане за Тръмп
Министерство на правосъдието: При проверка на арест Варна са задържани 5 служители от охранителния състав
Задържаха петима охранители в ареста във Варна
Украинският фронт под натиск: Сирски координира отбраната на Покровск на фона на корупционен скандал в Киев
Украйна: корупционен скандал в обкръжението на Зеленски
„Операция Мидас“: Разследване за 100 млн. доведе до оставки на двама министри в Украйна
The New York Times: Обиските в домовете на приближени на Зеленски са заради опита му да овладее антикорупционните служби
Каква е ситуацията в Царево и околността след дъжда? Подробности от ОДМВР-Бургас
Бензиностанциите на "Лукойл" в Румъния могат да работят законно до април 2026 г.
Орбан: Решено е - лидерите на ЕС се готвят за война с Русия
Bloomberg: Европа се страхува, че Тръмп ще се дистанцира от конфликта в Украйна, ако не успее да постигне мир
Туск към Вашингтон: Европа е най-близкият ви съюзник, а не ваш проблем. Имаме общ враг
Властите в Хонконг предупредиха световните медии да не свързват скорошния пожар с днешните избори
Мъск поиска закриването на ЕС, Сикорски го прати на Марс
Хегсет: Вашингтон работи неуморно за прекратяване на украинския конфликт
Хаджидимовката Мария Габриел бе избрана за председател на ЕНП Жени
Промени в движението по АМ "Струма" от днес
С късна развръзка Атлетик Билбао надви Атлетико Мадрид
Щитът на Чернобил пробит: IAEA потвърди опасна повреда след удар от дрон през февруари