Сирийски бежанец намушка испански турист в Берлин, бил е известен на полицията

Задържаният сирийски бежанец, заподозрян в нападението при Мемориала на Холокоста в Берлин снощи, е известен на полицията в източната провинция Саксония заради предишните си нарушения, предаде ДПА, като се позова на представители на местната власт. Снощи той намушка 30-годишен испански турист във врата, съобщи БТА.
Другите нарушения на 19-годишния мъж не са тежки или системни, сочат данни на Министерството на вътрешните работи в Саксония, където е досието му. Сириецът е влязъл в Германия през 2023 г. и оттогава живее в Саксония, заяви днес министерството.
Той е известен на полицията с "леки престъпления от общ характер", които нямат "връзка с националната сигурност", добави то, което значи, че нарушенията му не се разглеждат в политически контекст.
Мъжът е бил регистриран от Федералното бюро по миграция и бежанци съгласно Женевската конвенция за бежанците. Той не е бил длъжен да напусне страната и е живеел в бежански център в Лайпциг заедно с други бежанци, сочи информация на ДПА. Сириецът е заподозрян в това, че снощи е нападнал испанеца отзад с нож и го е ранил тежко във врата. Той е бил арестуван в Берлин няколко часа след инцидента.
Прочети цялата публикация



Контрареформацията на Си Дзинпин - път или безпътица
Заради критики: Тръмп призова NBC да уволни "невменяемия" комик и водещ на късно вечерно токшоу Сет Майерс
Полицията в Париж простреля мъж на гара, въоръжен с нож
Полицията простреля мъж с нож на гара „Монпарнас“ в Париж
The Wall Street Journal: Разследването за "Северен поток" разединява Европа по въпроса за Украйна
Озеленител уби свои колеги в Тексас, а в Сан Франциско 5 души са простреляни пред магазин
Скандален рапър бе задържан за убийството на звезда от OnlyFans (ВИДЕО)
Заподозреният за нападението с нож във влак във Великобритания не е бил известен на службите
Мъжът, нападнал с нож няколко пътници в Англия, не е бил известен на полицията
Поява на дрон спря полетите на летището в германския град Бремен
Бившият рефер Майк Дийн налива масло в огъня: подкрепи конспирацията на Руни за титлата на Манчестър Сити
Парламентът ползва като паркинг зона за сигурност
Идва ли краят на черното тото? Феновете с важни разкрития!
"Врагът атакува": Украйна обстреля Воронеж, Русия удари Харков с дронове
С дарителска кампания ще закупят нова линейка за община Павел баня
Възпитаници на ПГЕЕ- Банско на масата на съвета на децата
Ценоразпис на видове насилие сред учениците
Парите за земеделие: ябълката на раздора за следващия бюджет на ЕС
Украйна е ударила с ракети АТАКМС цивилни обекти във Воронеж