Братята Маркес започнаха по мечтан начин сезона в MotoGP

Братята Марк и Алекс Маркес започнаха по един мечтан начин сезона в MotoGP, постигайки двойна победа в спринтовата надпревара на пистата „Бурирам“ в Тайланд.
Двамата стартираха от първите две позиции на стартовата решетка и практически бяха необезпокоявани в цялата дистанция от 13 обиколки. Единствено в спринта до първия завой Алекс Маркес изгуби за моменти второто място от тръгналия трети Франческо Баная, но още на изхода от първата крива си върна позицията, пише sportal.bg.
След това той и брат му Марк наложиха темпо, което беше непосилно за Баная и се откъснаха от двукратния световен шампион. При пресичането на финалната линия Марк Маркес завърши на 1.1 секунди през своя брат, печелейки първата си надпревара като заводски пилот на Дукати.
Тройката в спринтовото състезание в Тайланд оформи Баная, който малко изненадващо имаше трудности с откъсването си от абсолютния новобранец Ай Огура. Японският пилот на Тракхаус Априлия не направи най-доброто потегляне, но се пласира отлично в първия завой и излезе от четвъртото място, след което успя да се задържи за Баная в първите 2/3 от дистанцията. Едва в заключителните километри световният шампион в Moto2 поизостана, но определено днешното му представяне може да бъде отбелязано като впечатляващо.
Огура финишира четвърти на едва 0.9 зад Баная, а челната петица оформи Франко Морбидели (VR46 Дукати). Зоната на точките в спринта на „Бурирам“ допълниха Педро Акоста (КТМ), Фабио Куартараро (Ямаха), Брад Биндър (КТМ) и Жоан Мир (КТМ).
С победата си в спринта в Тайланд Марк Маркес оглави класирането в MotoGP с 12 точки и аванс от три пункта пред своя брат Алекс. За шесткратния световен шампион това е първи случай от края на 2019 година, в който той е начело в класирането в кралския клас.
Основното състезание за Гран При на Тайланд, първи кръг за сезон 2025 в MotoGP, е предвидено за 10:00 часа българско време утре сутринта и ще може да бъде следено на живо на Sportal.bg.
Прочети цялата публикация




След късна драма Спортинг Лисабон разочарова Атлетик Билбао и влетя в осмицата в ШЛ
Мария Захарова: Полша прави всичко възможно, за да накара светът да забрави за връзките и с Третия райх
Лапорта с остри думи към напускащ играч: „Ситуацията е неприятна“
„Феодален начин на мислене“: скандално изказване за ромите на унгарски министър предизвика политически трус
Алавес постигна важен успех над Бетис в Ла Лига
Ливърпул и Шаби Алонсо започнаха преговори
Интер Маями и Меси започнаха 2026 с тежка загуба
Мбапе изведе Реал Мадрид начело в Примера ВИДЕО
Христо Янев: Петото място никога не е добро за ЦСКА, борим се за Европа
Велизар Димитров: Нещо, което няма да забравя никога, е отпадането от Тулуза
Моделът от Благоевград Алекс Богданска празнува 32 с шампанско и винтидж стил
След късна драма Спортинг Лисабон разочарова Атлетик Билбао и влетя в осмицата в ШЛ
Монако и Ювентус не се победиха - и двата отбора са на плейоф в ШЛ
Тотнъм забрави за проблемите и си осигури директно място на 1/8-финалите в ШЛ
Барселона изтръпна, но стигна до Топ 8 след голям обрат за едно полувреме
Бенфика срази Реал Мадрид в зрелищен двубой и си осигури място в плейофите на Шампионската лига
Байерн Мюнхен се класира за осминафиналите в Шампионската лига след успех над ПСВ
Манчестър Сити безапелационно си осигури място на осминафиналите в Шампионската лига
Барселона с обрат за едно полувреме срещу Копенхаген в Шампионската лига
Челси шокира Наполи и изхвърли италианския шампион от Шампионската лига