Черно море защити треньора си Илиан Илиев и поиска оставката на Атанас Караиванов

Черно море Варна излезе с нова декларация, в която защитава своя старши треньор Илиан Илиев. Тя е следствие на разразилия се скандал в родния футбол, свързан с тегления жребий за Sesame Купа на България. Всички отбори, които участват в турнира, излязоха с декларации, като повечето поискаха ново теглене на жребия, а шефът на Българската професионална футболна лига Атанас Караиванов обвини Илиан Илиев, че е подстрекател на случилото се.
Ето какво написаха от Черно море:
"Долу ръцете от Илиан Илиев!
По повод на обидната и клеветническа декларация на председателя на сдружение с нестопанска цел „Българска професионална футболна лига“ Атанас Караиванов, целяща дискредитирането на треньора на ПФК „Черно море“ г-н Илиев, не можем да останем безучастни.
На първо място, ПФК Черно море, а не г-н Илиев постави въпроса за непрофесионалното и непрозрачно теглене на жребия за най-важните мачове - полуфиналите от турнира за Купата на България.
В намираща се безизходица старият апаратчик Караиванов, известен във футболните среди единствено като протеже на Славков и Вуцов, умишлено тръгна да отклонява вниманието от собствения си провал при организирането на жребия, нападайки националния треньор Илиан Илиев, клеветейки го, че се меси в непривични за треньорската дейност неща. Както посочихме, интригантът Караиванов отлично знае, че съдийството е болната тема на българския футбол и добра възможност да обезличиш труда на цял колектив като Черно море и настроиш феновете на конкурентните отбори срещу „неудобния“ Илиев.
Тук е мястото да попитаме какви са постиженията и заслугите на Караиванов за развитието на футбола, че си позволява да напада реализирания футболист Илиан Илиев, популяризирал България по европейските терени с екипа на реномиран отбор като „Бенфика“ и други. Защитавал българския герб на Световно и Европейско първенство. Доказал се като треньор № 1 в българската лига с родния „Черно море“ и поел в един от най-трудните моменти националния отбор на България, „пренебрегвайки“ работата си в клуба за националната кауза. Риторичен е въпросът: Може ли да има сравнение между Караиванов и личността Илиан Илиев?
Във връзка с гореизложеното ПФК“ Черно море“ като член на неработещата БПФЛ иска оставката на председателя Караиванов, тъй като от всички негови действия лъха липса на професионализъм и морал, и административен капацитет да управлява сдружението на клубовете и елементарно възпитание.
Той, като представляващ взема еднолични решения от името на ПФЛ, в нарушение на устава, тъй като не провежда задължителните заседания на УС. Отделно от това лигата няма дейност, извън организирането на Купата на България и Суперкупата, нито персонал и офис.
Не се притесняваме от очакваното отмъщение, както говори в по-късните часове след употреба на напитки Караиванов, подкрепен от представители на няколко облагодетелствани клубове от работата му като съставяч на часовете на телевизионното излъчване на срещите от „efbet Лига“.
Същите тези хора стоят зад персоналната атака срещу Илиев, искайки да отслабят „Черно море“ и да няма кой да им се противопоставя в първенството в противовес с принципа на феърплея, без дори и за миг да се замислят за последиците от личните им действия спрямо националния отбор и България.
В заключение потвърждаваме, че ще окажем пълна подкрепа и необходимото съдействие на Илиан Илиев за „изчегъркването“ на безполезни и несъстоятелни хора като Караиванов от българския футбол".
Прочети цялата публикация




„Няма какво да се обърка за Левски”
Черно море посреща Локомотив Пловдив в директен двубой за петото място
Кои са звездите на сезона? Обявиха финалистите за "Футболист на футболистите"
Треньорът на Черно море попадна в елитна компания
Илиан Илиев попадна в елитна компания
Трима отпаднаха от групата на Черно море
Локо (София) иска Димитър Васев за шеф, любопитни имена се спрягат за нов треньор
Черно море излъга Локо (Пд) на „Лаута“
Обявиха още имена на футболисти за "Мача на надеждата" в Бургас
Илиан Илиев: "Има притеснителни неща"
Тръмп за Иран: Или ще сключим сделка, или те ще бъдат унищожени
Тръмп на тръгване за Пекин: Ще говорим предимно за търговия, имаме страхотни отношения с Китай
Тръмп показа Венецуела като 51-ви щат на САЩ
Финландия и Гърция се класираха за финала на "Евровизия"
Фотогалерия: На червения килим в Кан
Сандански и Фройденщат: младежко приятелство, идеи и ново начало на едно дългогодишно партньорство
Гоф елиминира Андреева в Рим
По инициатива на Районна прокуратура – Благоевград се проведе обучение за разследване на транспортни престъпления
Нора Недкова отпадна на крачка от звездния финал в Hell’s Kitchen
Състоянието на певицата Бони Тейлър остава тежко