Аморим очаква огромно напрежение за Юнайтед във втория мач от Лига Европа

Мениджърът на Манчестър Юнайтед, Рубен Аморим, е наясно, че отборът му ще бъде под огромно напрежение в 1/8-финалния реванш срещу Реал Сосиедад в Лига Европа.
“Червените дяволи” завършиха 1:1 в първата среща в Испания, но сега ще имат възможност да довършат започнатото на “Олд Трафорд”. Въпреки това, сезонът за Юнайтед е изключително труден, а представянето им пред собствена публика често е разочароващо.
Въпреки че остават единственият непобеден отбор в Лига Европа този сезон, Юнайтед вече загубиха седем домакинства в другите турнири, включително отпадане от ФА Къп след дузпи срещу Фулъм.
Аморим признава, че очакванията към неговия тим ще бъдат огромни:
“Пренасяме този двубой на ‘Олд Трафорд’ и той ще бъде съвсем различен,” сподели той пред TNT Sports. “Напрежението ще бъде върху нас на този стадион и трябва да сме готови. Ключът ще бъде да оцелеем физически в неделя срещу Арсенал и да се подготвим свежи за четвъртък.”
Португалският специалист призна, че в края на първата среща неговият отбор е бил „наистина, наистина уморен“. Манчестър Юнайтед водеше след попадението на Джошуа Зиркзее, но след изравнителния гол на Микел Оярсабал от дузпа, тимът загуби ритъм.
Голът на Зиркзее бе едва вторият му извън “Олд Трафорд”, след като се разписа срещу Тотнъм през декември.
Въпреки умората, статистиката говори в полза на Манчестър Юнайтед – те са непобедени в последните си девет мача в Лига Европа. Единственият им по-дълъг период без загуба в турнира бе между септември 2022 и април 2023, когато изиграха 10 срещи без поражение.
Прочети цялата публикация



Бодуров: В моите очи ЦСКА не може да играе контра на Левски
Със здрави сблъсъци и италианско дерби започват осминафиналите в Лига Европа
Реал Мадрид и Манчестър Сити обещават зрелище в Шампионска лига
Бъдещето на Бруно Фернандеш в Манчестър Юнайтед: Два ключови фактора ще определят съдбата на капитана
Бивш офицер от КГБ: дворцов преврат в Русия е възможен
Още четири плейофа ще се изиграят в Шампионската лига тази вечер
Звезда на Ливърпул: Смазан съм, трябва да се събудим
Мениджърът на Арсенал със силни думи: Един от най-добрите моменти, които сме имали на „Емиратс“
Отложиха мач в Гурция заради убийството на фен
Реал Мадрид е изправен пред тежка кадрова криза
Челси пред съдбоносен реванш с ПСЖ: Лиъм Росиниър настоява за безупречна игра
Пътник във Великобритания платил билета си с безценна монета на 2000 години
Само за един въпрос юристка използва три от жокерите си в "Стани богат"
След публичния скандал днес отново са приятели
Пълен мрак падна над Куба: 11 милиона души останаха без електричество
Българска лекарка, помогнала в Кочани: Това е една тежка трагедия, която винаги ще помня и не пожелавам на никой никога да вижда
Затворено! Блокадата на Ормузкия проток ограничава износа на петрол, алтернативните маршрути остават недостатъчни
Започна делото за смъртта на 18-годишно момиче, загинало при ПТП с коне край Кюстендил
Стивън Спилбърг оглави класацията на най-богатите знаменитости
Карлос Алкарас ще бъде голямата звезда на тенис турнира в Барселона тази пролет