Бритни Спиърс посягала към алкохола, за да успокои сърцето си

Бритни Спиърс разказа откровено за спорното си попечителството и призна, че е прибягвала до алкохол, за да се справи с душевните травми. 43-годишната поп икона сподели в Instagram прочувствен текст, придружен от снимка на златна чаша и няколко кадъра от списания, правени по време на годините, в които животът ѝ бе изцяло под контрола на баща ѝ.
„Не обичам да пия, но понякога правя това за сърцето си, когато е преживяло твърде много“, написа певицата. Тя определи годините на принудителния контрол като „100% злоупотреба“ и уточни, че всяко нейно несъгласие с условията на правния режим водело до още по-големи ограничения.
Попечителството на Бритни започва през 2008 г. и приключва официално през 2021 г. През голяма част от този период баща ѝ Джейми Спиърс е назначен за неин настойник. Спиърс многократно го е обвинявала, че е злоупотребявал с властта си, като е решавал къде може да ходи, с кого да се вижда и какво да яде. Впоследствие певицата твърди, че е била принуждавана да приема контрацептивни средства и различни медикаменти против волята си.
Вижте тази публикация в Instagram.„Когато се опитвах да говоря, ме наказваха, а никога не съм направила нищо лошо!“, сподели тя. Бритни подчерта, че през този период е участвала в множество фотосесии, които определи като „унизяващи“ и „губене на време“, за разлика от единствената фотосесия, при която се е чувствала „красива“ – когато е снимана от фотографката Елън Вон Унверт.
Въпреки че първоначално попечителството е обявено като временна мярка през 2008 г., в края на същата година то се превръща в постоянна правна рамка. Според документи, изготвени от бившия попечител на имуществото на Бритни, тя се е считала за достатъчно здрава, за да работи, да изнася концерти и да печели милиони, но не и да управлява личния си живот и финанси. По думи на певицата, всяка нейна покупка, дори най-дребна, е била регистрирана, а приятелите ѝ – подбирани.
В един от случаите в съда, тя заявява, че семейството ѝ, включително баща ѝ и мениджмънтът ѝ, трябва да бъдат наказани заради репресивните методи и незачитането на нейната воля.
След прекратяването на попечителството Бритни се омъжи за дългогодишния си приятел Сам Асгари, но през 2023 г. двамата се разделиха и финализираха развода си. Наскоро певицата бе забелязана отново със старото си гадже Пол Солиз, който е бил осъждан за различни престъпления.
Сам Асгари от своя страна разказа в подкаст, че научил за правния статус на Бритни още в началото на връзката им през 2016 г., но не от самата нея, а от член на екипа ѝ. По думите му, той се притеснявал да реагира и да „разбута“ системата, тъй като не искал да губи достъпа си до Бритни.
Самата Бритни споделя, че „не обича да вижда тялото си в застинали снимки“, предпочитайки да се чувства жива и в движение. Като потвърждение на това, скоро след откровения пост, тя публикува видео, в което танцува със страст и енергия на баладата „I Am“ на Кристина Агилера, облечена в прозрачна мини рокля и изрязано бельо. Според думите ѝ, това е един от многото видеоклипове, които записва, когато се чувства „скучно“.
Вижте тази публикация в Instagram.Историята на Бритни Спиърс хвърля светлина върху трудностите, пред които се е изправила през годините на попечителство – система, която певицата определя като „масова злоупотреба“ и която оставя след себе си белези, далеч надхвърлящи творческите ѝ изяви и публичния ѝ имидж. Милионите ѝ фенове по света и до днес следят всяка нейна стъпка с надеждата, че вече може да упражнява пълен контрол над живота си – и да продължи да твори свободно.
Прочети цялата публикация



Носител на Грами беше открит намушкан до смърт в Лондон
Излезе полицейски запис от ареста на Бритни Спиърс за шофиране в нетрезво състояние (ВИДЕО)
Джанет Джексън на 60 г.: Звездата, която знае колко скъпа е цената на славата
Бритни Спиърс отново сгафи: започнала да лае в ресторант и заплашвала с нож
Бритни Спиърс проговори за пръв път след изправянето пред съда (СНИМКА)
Етрополе отново ще бъде сцена на българския дух и традиции!
Христо Стоичков представя уникален спектакъл на 6 сцени за 60-ия си юбилей
Министър Демерджиев награди пожарникарите, участвали в спасяването след катастрофата на „Челопешко шосе”
Отдел „Туризъм“ към Община Стара Загора събра стотици деца на приказен детски празник
Йоанна Темелкова открехна завесата за новия си живот в Испания (ВИДЕО)
В Стара Загора пръскат срещу комари по график в различни райони на града
Военната прокуратура и ДАНС проверяват договори за над 100 милиона лева в МО
Звезден състав пристига в Бургас с комедията "Тиха, луда нощ"
Тоталната щета "ДаллБогг": КФН отне лиценза на доскорошния застрахователен лидер
Apple обновява CarPlay в iOS 27 с поддръжка на видео, Siri AI и подобрена навигация
Ново оборудване и защитни средства за пожарникари и доброволци в Бургас
Дете е в критично състояние след като се удари с колелото си в камион в Пловдивско
Министърът на спорта: Загубите на Национална спортна база са няколко милиона
Правителството бърза да тегли външен дълг преди август