Алпийците на Витоша ски и Рилец с най-много медали в Пампорово

В Пампорово бе закрито 13-ото издание на олимпийския младежки фестивал на БОК, а последни по трасето караха алпийците. Най-много отличия в гигантския слалом спечелиха представителите на Витоша ски и Рилец. Самоковци грабнаха три от четирите възможни титли, но софиянци заслужиха най-много медали – пет. "Най-важно е да останете увлечени от вашия спорт и да следвате мечтите си. От този фестивал са тръгнали много от големите звезди на българските зимни спортове, които в момента са в световния елит,“ каза генералният секретар на БОК Белчо Горанов по време на церемонията по закриването.
Кметът на Чепеларе Боран Хаджиев също приветства присъстващите, а след това Българският олимпийски комитет отличи със специални призове 15 личности, спомогнали през годините със своята експертиза, опит и ентусиазъм за организацията и успешното провеждане на зимните олимпийски фестивали.
Повече от 400 състезатели в белите спортове на възраст между 11 и 16 години участваха в 13-ото издание на Олимпийския зимен фестивал в местността Язовира и на Малката стена под връх Снежанка и др. Със състезанията в Пампорово-Чепеларе Българският олимпийски комитет спазва традицията да включва нови и нови национални центрове като домакини на фестивала. Първите три издания бяха в местността Картала над Благоевград, след това форумът се състоя в Банско, а после се премести в Осогово над Кюстендил. От няколко години сред домакините на Фестивала се включва и ски-зона Пампорово-Чепеларе. Организатори на фестивала са Българският олимпийски комитет и Асоциация „Спорт в свободното време“. Целта на фестивала е да допринася за популяризирането на основните идеали, принципи и ценности на олимпизма и разпространяването им сред младото поколение, както и да даде възможност за изява на младите спортни таланти. Медалистите в гигантския слалом от алпийските ски на Олимпийския зимен фестивал Пампорово 2025: момичета до 14 години: Яна Седянкова (Витоша ски), Александра Пенчева (Витоша ски), Марта Маркова (Грийн роад) момчета до 14 години: Иван Рангелов (Рилец), Мартин Спасов (Чамкория), Павел Марков (Чамкория) момичета до 16 години: Кристина Рангелова (Рилец), Александра Митова (Витоша ски), Маргарита Беязова (Мотен) момчета до 16 години: Димитър Божков (Рилец), Георги Манов (Витоша ски), Антонийс Витлос (Витоша ски)
Прочети цялата публикация



Легендата на българския бокс Ивайло Маринов стана на 66 години
Катето Евро се оплака от сериозен здравословен проблем: три операции и инжекции всеки ден (ВИДЕО)
Приключенско лято в Пампорово
Хари Кейн изравни Уейн Рууни по мачове за Англия
Как да удължим живота на батерията на смартфона си
Шишков: Стартираме мисията „Спасяване на Витоша“
Англия покоси Хърватия с 4:2, Кейн и Белингам вдъхновиха "трите лъва"
Защо се срива биткойнът?
Украйна удари окупирания Крим: в Севастопол бе въведен режим на тока, наложени са ограничения и за бензина
СЗО: Случаите на рак ще нарастват, най-тежко засегнати ще бъдат бедните държави
Готови ли са общините за събирането на неплатените местни данъци
Манчестър Сити подготвя грандиозна оферта за младок, впечатлил на Мондиал 2026
ЦСКА със силно послание преди реванша с Дери Сити
Кошмарни новини за Барселона
Русия изключи възможността за участие на европейските страни в преговорите за бъдещето на Украйна
Вакханки идва в България (Фотогалерия)
ФИФА даде зелена светлина на Аржентина за екипа срещу Англия
Пожар избухна във „Факултета“ в София